Антимонопольний регулятор Євросоюзу ухвалив рішення оштрафувати компанію Google за порушення умов чесної конкуренції на ринку інтернет-реклами.

Про це повідомляє прес-служба Єврокомісії.

«Сьогодні Єврокомісія ухвалила рішення накласти штраф на Google у розмірі 1,49 мільярда євро (1,68 мільярда доларів) за незаконне зловживання своїм становищем на ринку реклами при онлайн-пошуку. Google «зацементував» своє панівне становище на ринку онлайн-реклами та убезпечив себе від конкуренції, укладаючи антиконкурентні контракти з третіми сайтами», — йдеться у повідомленні Єврокомісії

Там зазначають, що таку практику Google використовував протягом 10 років та не дозволяв розвиватися ринку інтернет-реклами у ЄС та у всьому світі.

Сума штрафу Google складає 1,29% від його обороту у 2018 році та розраховувалась на підставі доходів компанії від інтернет-реклами.

.Зазначається, що це вже не перший штраф, який на Google наклали у ЄС. У 2017 році компанію оштрафували на 2,42 мільярда євро за порушення чесної конкуренції на ринку пошукових сервісів, а у 2018 році на 4,34 мільярда євро за монопольне становище на ринку мобільних операційних систем.

Напередодні у Єврокомісії розкритикували Google за бездіяльність у сфері боротьби з фейками.

Зазначається, що у жовтні компанія Google, а також Twitter і Facebook підписали кодекс правил, встановлених Брюсселем для боротьби з дезінформацією в інтернеті напередодні виборів 23-26 травня.

Нагадаємо, у червні 2018 року Єврокомісія оштрафувала компанію Google на рекордні 5 мільярдів доларів за монополістичні практики на ринку мобільних технологій.

Поділитись: