Світ

Трамп запропонував ЄС та США одночасно скасувати торговельні обмеження

25 липня, 2018 10:22
Світ/Трамп запропонував ЄС та США одночасно скасувати торговельні обмеження
Зберегти
Вигляд
Президент США Дональд Трамп заявив про готовність припинити торговельну війну з Євросоюзом. Для цього він запропонував одночасно США та ЄС скасувати «всі тарифи, бар’єри і субсидії».

Президент США Дональд Трамп заявив про готовність припинити торговельну війну з Євросоюзом. Для цього він запропонував одночасно США та ЄС скасувати «всі тарифи, бар’єри і субсидії».

«Це буде знаменувати вільний ринок і справедливу торгівлю», — написав Трамп у Twitter. Він зазначив, що Вашингтон вже готовий виконати свою частину угоди.

25 липня торгові відносини між США і Євросоюзом обговорюватимуть у Вашингтоні. Туди прибули голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер і представник ЄС з питань торгівлі Сесілія Мальмстром.

Раніше повідомлялося, що адміністрація президента США Дональда Трампа надасть допомогу у розмірі 12 мільярдів доларів фермерам на тлі з розвитком «торговельної війни» з Китаєм, Європейським союзом та іншими.

11 липня стало відомо, що Дональд Трамп готується запровадити  чергову порцію мит на імпорт китайських товарів у розмірі 10%. Мита стосуватимуться товарів, загальна вартість яких складає 200 мільярдів доларів.

Згодом Трамп заявляв, що планує ввести мита на весь імпорт з Китаю, вартість якого складає пів трильйона доларів.

6 липня Влада Китаю ввела в дію рішення про запровадження мит на 34 мільярди доларів американського імпорту за декілька годин після того, як в США набули чинності мита на 34 мільярди доларів китайських товарів.

17 липня стало відомо, що ЄС та Японія підписали угоду про створення найбільшої зони вільної торгівлі у світі у відповідь на митну політику адміністрації президента США Дональда Трампа.

Нагадаємо, що 20 червня Єврокомісія остаточно затвердила мита на американський імпорт у відповідь на американські мита на сталь та алюміній. Зокрема, нові тарифні обмеження стосуватимуться американських товарів на загальну суму 2,8 мільярдів доларів.

14 червня країни Європейського союзу одностайно підтримали запровадження мит для товарів США як відповідь на запроваджені Америкою мита на сталь та алюміній. Після чого було потрібно рішення Єврокомісії.

22 червня Дональд Трамп написав у Twitter, що обмірковує можливість запровадження мит на європейські автомобілі у розмірі 20%. В ЄС повідомили, що готові зробити аналогічний крок у відповідь.

21 червня стало відомо, що мита на американські товари ввела  Індія та Туреччина.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.

31 травня Трамп скасував тимчасові виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики. У ЄС повідомили, що запровадять контрзаходи.

Євросоюз та Канада готувалися вирішувати питання запровадження американських мит на сталь та алюміній через механізми Світової організації торгівлі. Зокрема, країни вже направили туди свої скарги.

На початку червня стало відомо, що Євросоюз анонсував плани запровадити додаткові мита на 2,8 мільярди доларів американських товарів у відповідь на рішення Вашингтону запровадити тарифи на європейську сталь та алюміній.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Найпоказовіший момент»: як Трамп не порозумівся з лідерами G7 через митну політику

Пов`язані новини