У Євросоюзі повідомили, що почнуть торговельні переговори з владою США для того, аби уникнути запровадження країною мит, пов'язаних з європейськими субсидіями компанії Airbus.

Відповідне рішення схвалили міністри країн-членів ЄС у понеділок, 15 квітня, передає Bloomberg.

Нові торговельні переговори зі США доручили проводити президенту Єврокомісії Жану-Клоду Юнкеру у липні 2019 року. Мета переговорів — запобігти запровадженню анонсованих президентом США Дональдом Трампом мит на європейські товари.

Зазначимо, що Трамп заявив, що запровадить мита на європейський імпорт до країни, загальна вартість якого складає 11 мільярдів доларів на рік, після рішення СОТ, яким визнали незаконними субсидії ЄС найбільшому авіавиробнику ЄС — компанії Airbus.

Нагадаємо, що раніше СОТ визнали, що ЄС незаконно виплачували субсидії компанії Airbus, що призвело до порушення умов чесної конкуренції. Аналогічне рішення СОТ ухвалили й стосовно американських субсидій компанії Boeing.

У відповідь на це рішення президент США заявив, що країна запровадить мита на європейський імпорт, загальна вартість якого складе 11 мільярдів доларів на рік.

Окрім ЄС, США наразі ведуть торговельну війну з другою найбільшою економікою у світі — Китаєм.

Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.

Наразі між країнами триває тимчасове «перемир’я», яке мало закінчитися 1 березня 2019 року. Однак наприкінці лютого 2019 року Трамп оголосив, що продовжить термін «перемир’я» ще на 1 місяць.

Торговельна війна минулого року мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії AppleFord та інші. Крім цього, у Китаї зафіксували найнижчий рівень економічного зростання за останні 28 років.

Поділитись: