Європейська комісія — виконавчий орган ЄС — у п’ятницю, 3 липня, схвалила використання першого препарату для лікування коронавірусної хвороби — «Ремдесивіру». Пів мільйона доз цього ж препарату раніше собі замовили США.

Про це повідомляє пресслужба Єврокомісії.

Зазначається, що процедуру схвалення препарату здійснили у вкрай стислі терміни з урахуванням серйозності загрози пандемії коронавірусу — менш ніж через місяць після подання відповідної заявки.

«"Ремдесивір" тепер дозволений для продажу на ринку за окремих умов — це один із регуляторних механізмів ЄС, створений для полегшення раннього доступу до ліків, які задовольняють нагальну медичну потребу, зокрема й у надзвичайних ситуаціях»,— зазначається в повідомленні.

Раніше ми повідомляли, що Міністерство охорони здоров’я США оголосило про купівлю 500 тисяч доз препарату «Ремдесивір» в американської фармацевтичної компанії Gilead. Цей противірусний препарат використовується в лікуванні людей із коронавірусною хворобою, але не має підтвердженої ефективності.

Сам «Ремдесивір» було розроблено ще під час спалаху вірусу Ебола, однак тоді препарат не був ефективним. Раніше в окремих випадках лікарі повідомляли про покращення здоров’я пацієнтів із COVID-19 після прийняття «Ремдесивіру». Водночас підтвердженої ефективності препарат наразі не має.

Станом на зараз клінічно випробуваних ліків чи вакцини проти коронавірусної інфекції не існує. За оцінками ВООЗ, на їхнє виготовлення може піти до 18 місяців.

Станом на ранок 3 липня у світі коронавірусною хворобою хворіли або хворіють 10 991 872 людини, з них 6 150 606 — одужали, а 524 176 — померли. Зараз від хвороби лікуються 4 317 090 людей.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: