ЄС ввів нові санкції проти ПВК «Вагнер», а «Укренерго» завершило відновлення в Одесі: головне за ніч 26 лютого
Євросоюз запровадив нові санкції проти «вагнерівців», а «Укренерго» завершило відновлювальні роботи в Одесі, тож світла там тепер має бути більше. Зібрали головні новини за ніч проти 26 лютого.
Нові санкції проти «вагнерівців»
Європейський Союз 25 лютого оголосив про нові санкції проти російської приватної військової компанії «Вагнер» за її дії в Центральноафриканській Республіці, Судані та Малі, а також в Україні.
Так, до санкційного списку додали 11 фізичних та 7 юридичних осіб, зокрема двох командирів, які брали активну участь у захопленні українського міста Соледар на Донеччині в січні 2023 року.
Санкції передбачають замороження активів, а громадянам і компаніям ЄС забороняється надавати підсанкційним особам кошти. Фізичні особи також підпадають під заборону на в’їзд або транзит через територію Євросоюзу.
Завершення відновлювальних робіт в Одесі
Енергопостачання Одеси з вечора 25 лютого покращилося завдяки завершенню відновлювальних робіт працівниками «Укренерго», повідомив голова правління компанії Володимир Кудрицький.
«Від сьогоднішнього вечора в Одесі більше світла. Дякую моїм колегам за тижні наполегливої праці над складними пошкодженнями після ракетних і дронових атак. Користуйтесь ощадливо», — написав він.
Заклик Шольца
Під час переговорів з індійським прем’єр-міністром Нарендрою Моді канцлер Німеччини Олаф Шольц 25 лютого запросив від Індії гарантії, що вона підтримуватиме або принаймні не блокуватиме зусилля Заходу з ізоляції росії через її війну проти України, пише AP.
Моді зберіг свій обережний підхід і сказав, що Індія хоче, аби війну було припинено шляхом діалогу й дипломатії. Він додав, що його країна «готова зробити свій внесок у будь-яку мирну ініціативу».
Індійський прем’єр утримується від будь-якої відкритої критики росії, оскільки москва є головним постачальником зброї, нафти та інших економічних потреб Індії, зазначає агентство.
Казахстан підтримав позицію Китаю щодо закінчення війни
Міністерство закордонних справ Казахстану підтримало позицію Китаю щодо закінчення війни. Відомство закликало, щоб «залучені до військового конфлікту» сторони «виявили добру волю», припинили бойові дії та швидше сіли за стіл переговорів.
«Казахстан вітає позицію КНР щодо політичного врегулювання української кризи, яка заслуговує на підтримку як припинення кровопролиття на основі територіальної цілісності, незалежності й суверенітету держав відповідно до основоположних принципів Статуту ООН», — заявило відомство.
- Поділитися: