УКРАЇНА

Європейський суд з прав людини визнав Сенцова громадянином України — Мін’юст

26 червня, 2018 17:28
УКРАЇНА/Європейський суд з прав людини визнав Сенцова громадянином України — Мін’юст
Зберегти
Вигляд
Європейський суд з прав людини запросив уряд України взяти участь у справі режисера, політв’язня Олега Сенцова в якості третьої особи, що фактично означає визнання судом Сенцова громадянином України.

Європейський суд з прав людини запросив уряд України взяти участь у справі режисера, політв’язня Олега Сенцова в якості третьої особи, що фактично означає визнання судом Сенцова громадянином України.

Про це повідомив заступник міністра юстиції Іван Ліщина у Facebook.

За його словами, ЄСПЛ відповів на звернення українського уряду щодо доступу уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової до Сенцова та надання інформації про стан здоров’я політв’язня.

«Суд зазначив, що у відповідь на аналогічну заяву, подану адвокатами самого п. Сенцова, черговий суддя прийняв рішення зробити інформаційний запит на підставі Правила 54 до РФ щодо стану здоров’я Олега та надав строк до 27 червня для надання такої інформації», — написав Ліщина.

Заступник глави Мін’юсту додав, що заяву уряду приєднають до справи Сенцова. Також ЄСПЛ запросив кабмін України взяти участь у справі в якості третьої особи відповідно до статті 36 §1 Європейської конвенції з прав людини.

«Даний пункт передбачає, що «у всіх справах, які розглядає Палата або Велика Палата, Висока Договірна Сторона, громадянин якої є заявником, має право подавати свої письмові зауваження і брати участь у слуханнях». Отже Європейський суд вважає Сенцова громадянином України», — наголосив Ліщина.

Водночас він зазначив, що ЄСПЛ не надав прямої відповіді на запит уряду щодо надання доступу Денісовій доступу до Сенцова, тому Мін’юст готує додаткову заяву для уточнення цього питання.

«Одночасно продовжуємо підготовку загальної міждержавної заяви щодо всіх українських політичних в'язнів Кремля», — резюмував заступник міністра.

Заяву до ЄСПЛ через Сенцова Мін’юст направив 22 червня.

Раніше російська омбудсмен Тетяна Москалькова заявила, що Сенцов нібито «підписувався за паспорт громадянина Росії». Також вона додала, що, на її думку, Сенцову «нічого не загрожує». 

Нагадаємо, що у Мін'юсті Росії офіційно підтвердили українське громадянство Сенцова. Таким чином це спростовує твердження російської сторони проте, що Сенцов на момент засудження був громадянином Російської Федерації.

25 червня генсек Ради Європи офіційно попросив Путіна звільнити політв’язня Сенцова.

У Кремлі заявили, що Олег Сенцов не може бути помилуваний на підставі офіційного прохання, яке надіслав генеральний секретар Ради Європи до президента Росії Володимира Путіна.

21 червня Посольство України вимагало від Росії надати Уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмили Денісовій першочерговий доступ до тюрем, де утримують політв’язнів Олега Сенцова, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка та Володимира Балуха.

15 червня Денісову не допустили до політв'язня Кремля, режисера Олега Сенцова. Пізніше Денісову не допустили до українського політв'язня Карпюка. Уповноважені з прав людини України і Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

21 червня президент України Петро Порошенко знову провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним та закликав звільнити українських політв'язнів.

Посли країн G7 висловили глибоке занепокоєння ситуацією з Олегом Сенцовим та іншими українськими політв’язнями, утримуваними в Росії.

14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.

Прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що після звернення російських культурних діячів позиція Кремля щодо українського політв’язня, режисера Олега Сенцова не змінилася. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля.  28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини