Українські єврооблігації відреагували зростанням на новини щодо укладання між Україною та Міжнародним валютним фондом домовленості про подальшу програму співпраці на 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.

Зокрема, євробонди, виплати за якими очікуються у 2021 році зросли на 0,63%, а єврооблігації з терміном погашення у 2032 році — на 2,75%, повідомляє «Інтерфакс-Україна», посилаючись на дані інформаційної платформи Bloomberg.

Крім цього, ставки найдовших євробондів, термін погашення за якими настане у 2032 році знову впали нижче 7% річних та склали близько 6,83% річних.

Разом з цим подорожчали українські ВВП-варранти — цінні папери, які Україна випустила в межах реструктуризації державного боргу у 2015 році. Виплати за цими цінними паперами прив’язали до показників економічного зростання.

7 грудня Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці. Зокрема, домовленість передбачає підписання так званої Staff Level Agreement — попередня згода, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів на 3 роки.

Зазначимо, що наразі програма з МВФ ще не дії. Її має затвердити Рада директорів фонду. Лише після цього стануть відомі деталі про зобов’язання України в межах програми. Також лише після схвалення програми Україна зможе отримати перший транш.

Раніше повідомлялося, що Україна не встигне отримати перший транш в межах нової кредитної програми МВФ до кінця 2019 року.

Поділитись: