Єврокомісарка написала листа голові Мін’юсту РФ із закликом звільнити Сенцова
Європейський комісар з питань юстиції Вера Юрова направила главі Мін’юсту РФ Александру Коновалову лист із закликом переглянути справу і звільнити з ув'язнення українського режисера Олега Сенцова.
Європейська комісарка з питань юстиції Вєра Йоурова направила главі Міністерства юстиції РФ Олександру Коновалову лист із закликом переглянути справу та звільнити українського режисера, політв'язня Олега Сенцова.
Про це повідомляє видання Politico, у розпорядженні якого є текст листа.
«Я наполегливо закликаю вас переглянути цю справу з гуманітарних міркувань і з огляду на міжнародні зобов'язання Росії в галузі прав людини і звільнити пана Сенцова», - йдеться у листі.
Вона додала, що «такий жест надішле світові сильний сигнал про зобов'язання Росії дотримуватися міжнародного права та права людини».
Також єврокомісарка закликала забезпечити доступ до Сенцова української влади та омбудсмена.
«Очікуючи звільнення пана Сенцова, я закликаю вас забезпечити доступ до нього українським урядовцям, включно із омбудсменом»України», – зазначила вона у листі.
11 вересня українська омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що в Сенцова гіпоксія.
10 вересня сестра Сенцова повідомила, що політв'язень написав заповіт на творчість у разі смерті. Вона також оприлюднила фрагмент листа від Олега Сенцова, у якому він повідомив, що не вірить у повернення до України. Попри це, він заявив, що не буде припиняти голодування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенцов сподівається на звільнення, однак надії все менше — адвокат політв’язня
Адвокат Сенцова також повідомив Громадському, що стан українського режисера стабільний, хоча співробітники російської колонії стурбовані його здоров’ям. Сенцова намагаються «переломити», аби той припинив голодування. Дінзе наголосив, що це не можна назвати тиском, однак це схоже на монотонні вмовляння, які відбуваються щодня.
8 серпня сестра політв'язня Наталя Каплан повідомила, що стан Сенцова важкий: він не може ходити, також йому не передають листи.
Раніше президент України Петро Порошенко назвав Сенцова символом нескореності для всього світу, вітаючи громадян з Днем українського кіно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За Сенцовим треба відправляти медичний літак — сестра
Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилування. Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. В Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.
13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.
МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.
Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.
#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.
Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбувся в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова
5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова
Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.
В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.
58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.
- Поділитися: