Світ / Європа

Єврокомісія закликала США та Росію продовжувати переговори про «збереження» договору про ліквідацію ракет

Business Standard
Світ/Європа/Єврокомісія закликала США та Росію продовжувати переговори про «збереження» договору про ліквідацію ракет
Зберегти
Вигляд
Європейська комісія закликала США та Росію продовжувати переговори про «збереження» Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності після того, як президент Дональд Трамп заявив про намір США вийти з угоди.

«США та Російська Федерація повинні залишатися в конструктивному діалозі, щоб зберегти цей договір і забезпечити його повну та перевіряючу реалізацію», — заявила речниця Європейської служби зовнішніх зв’язків Майя Косьянчич.

Раніше Трамп заявив, що США мають намір вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з Росією, оскільки РФ порушує угоду й не надає звіт.

Отже, США можуть невдовзі вийти з договору, який офіційно діяв між США та РФ понад 30 років.

Протягом останніх 4 років США неодноразово стверджували, що Росія порушує договір через розгортання забороненої тактичної ядерної зброї «для залякування європейських країн і колишніх радянських держав, підтримуваних Заходом».

У Росії назвали заяву президента США Дональда Трампа про намір вийти з ДРСМД «скоріше шантажем, ніж доконаним юридичним актом»

У Міністерстві закордонних справ РФ заявили, що США багато років навмисно йшли на злам Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності через прагненням Вашингтона до створення однополярного світу.

У лютому 2017 року газета The New York Times повідомила з посиланням на джерела в адміністрації США, що Росія розмістила крилаті ракети, порушуючи угоду про ракети середньої і малої дальності. Восени того ж року міністр оборони США Джеймс Меттіс офіційно звинуватив Росію в порушенні договору, укладеного між Вашингтоном і Москвою в 1987 році.

Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності — це договір між Радянським союзом і США, підписаний Михайлом Горбачовим і Рональдом Рейганом 8 грудня 1987 року в ході радянсько-американської зустрічі на вищому рівні у Вашингтоні. Договір набув чинності 1 червня 1988 року. Договір вперше в історії дозволив ліквідувати цілий клас озброєнь: сторони зобов'язалися знищити всі комплекси балістичних і крилатих ракет наземного базування середньої і малої дальності, а також не виробляти, не випробовувати і розгортати такі ракети в майбутньому.

Пов`язані новини