Європейські газові компанії почали закачувати газ до підземних газових сховищ ЄС 24 березня, ще до закінчення опалювального сезону.

Про це повідомляє «Интерфакс» з посиланням на дані аналітичної платформи Gas Infrastructure Europe.

Зазначається, що наразі європейські компанії закачують газу у сховища на 200 мільйонів кубометрів на добу більше, ніж використовують цього газу для побутових потреб. Таким чином європейські компанії накопичують газ для проходження наступного опалювального сезону.

Тренд на збільшення закачки газу до підземних сховищ почали спостерігати з 22 березня, в той час як минулого року підготовку до зими у Європі почали у квітні. Таким чином, готуватися до наступного опалювального сезону у Європі почали раніше ніж будь-коли за історію спостережень (тобто, за останні 10 років).

Зазначимо, що основними причинами того, що у ЄС почали готуватися до наступної зими так рано, є відносно тепла зима та суттєве зменшення ринкових цін на газ. Крім цього, не визначеною залишається майбутнє транзиту російського газу через Україну, адже контракту про транзит після 1 січня 2020 року досі не підписали.

Напередодні Болгарія та Угорщина заявили, що готові відмовитися від послуг транзиту газу через Україну. Натомість Нафтогаз запропонував послуги своїх підземних сховищ газу для європейських партнерів.

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку близько 3 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Газпромі повідомили, що ще один газопровід в обід України — «Північний потік-2» — готовий на третину.

У Газпромі повідомили, що ще один газопровід в обід України — «Північний потік-2» — готовий на третину.

Напередодні у Дані повідомляли, що поки не мають наміру дозволяти Росії будувати «Північний потік-2» у своїх водах через агресію Росії на Сході України та у Криму.

Поділитись: