Європарламент визнав главу парламенту Венесуели та лідера опозиції Хуана Гуайдо легітимним тимчасовим президентом Венесуели, а також закликати до цього держави-члени ЄС. Про це йдеться у резолюції, опублікованій на сайті Європарламенту 30 січня.

«Визнати Гуайдо легітимним тимчасовим президентом Боліварської республіки Венесуела, згідно зі статтею 233 Конституції», — йдеться у документі Європарламенту.

Зазначимо, що ця стаття дозволяє главі Національної асамблеї (нині цю посаду обіймає Гуайдо) оголошувати себе тимчасовим президентом за відсутності чинного лідера держави. Опозиціонер також послався на 333 статтю, яка спонукає венесуельців відмовлятися від режиму, що підриває демократію. 

У резолюції міститься заклик до Євросоюзу та усіх держав-членів також визнати Гуайдо чинним тимчасовим президентом. Крім того, засуджується насильство та репресії проти опозиції та мітингувальників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «За мінімальну зарплату можна купити шматок сиру і хліба» — журналіст розповів про життя у Венесуелі

Нагадаємо, 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни, оскільки раніше парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Одна країна, два президенти: чим закінчиться протистояння у Венесуелі

Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом. У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США.

Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.

Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Янукович по-латиноамериканськи: що треба знати про протести у Венесуелі?

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

Поділитись: