Група головних у питанні європейсько-українських відносин євродепутатів оприлюднили офіційну заяву, в якій засудили проведення незаконних виборів на окупованих територіях українського Донбасу як порушення міжнародного законодавства і суверенітету України.

Офіційну заяву підписали голова парламентської асамблеї ЄВРОНЕСТ Ребекка Гармс, голова Комітету закордонних справ Європарламенту Девід МакАллістер, голова делегації у парламентському комітеті асоціації між Україною та ЄС Даріуш Розаті і доповідач Європарламенту з українських питань Міхаель Ґалер.

«Ці вибори порушують міжнародне право, підривають зобов’язання, які продиктовані Мінськими домовленостями і порушують законодавство і суверенітет України», — заявили європарламентарі.

Вони наголосили, що виконання Мінських домовленостей усіма сторонами лишається ключовим для політичного врегулювання конфлікту. Євродепутати закликали Російську Федерацію та бойовиків, яких вона підтримує, виконувати свої зобов’язання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Незаконні вибори на Донбасі: «висока» явка і погрози студентам

На «виборах» ватажків окупованої території Донеччини та Луганщини перемогли чинні «керівники» Денис Пушилін та Леонід Пасічник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Несправжні вибори у несправжніх республіках: ватажків окупованого Донбасу РФ обрала заздалегідь

Президент України Петро Порошенко у Парижі обговорив псевдовибори на Донбасі з канцлеркою ФРН Ангелою Меркель та президентом Франції Еммануелем Макроном. За словами Порошенка, лідери «висловили тверду позицію щодо засудження фейкових «виборів» на Донбасі і підтримки незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України».

Раніше Литва закликала запровадити санкції проти організаторів «виборів» на окупованому Донбасі. Запровадити санкції проти організаторів «виборів» на окупованому Донбасі також закликала Польща.

Спеціальний представники Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що через так звані «вибори» на окупованих територія Росія дотує корумпованих лідерів Донбасу. У НАТО заявили, що не визнають так званих виборів на окупованих територіях Донбасу, організованих Росією.

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що реакцією на «вибори» у «ДНР» та «ЛНР» стануть нові міжнародні санкції проти Росії.

Глава Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов заявив, що всіх організаторів виборів у самоназваних республіках на Донбасі 11 листопада притягнуть до кримінальної відповідальності.

Поділитись: