Європейський Cоюз погодив нові санкції проти Білорусі. Більшість стосуватиметься компаній, що підтримують Лукашенка

Міністри іноземних справ країн Європейського Союзу погодили новий пакет санкцій проти Білорусі. Нові обмеження стосуватимуться топчиновників та компаній, що фінансують Лукашенка та його уряд.

Про це повідомляє Reuters.

Наступний раунд санкцій може бути готовим вже за кілька тижнів.

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель під час конференції 19 листопада заявив, що колись ЄС вичерпає список людей, які можуть підпадати під санкції, тож країни повинні звернути увагу і на суб'єкти, що фінансують самопроголошеного президента Олександра Лукашенка.

«Тепер ми маємо перейти до більш делікатних питань, а саме визначення санкцій фірмам, що вплине на розвиток їх нормальної економічної діяльності», — сказав Боррелль.

Він додав, що країни Євросоюзу мають пропонувати компанії, що потраплять під нові обмеження, однак не навів жодних прикладів.

Хто ще ввів санкції проти Білорусі?

Велика Британія і Канада ввели санкції проти самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка та ще сімох високопосадовців країни, зокрема сина Лукашенка Віктора, через порушення прав людини після фальсифікації президентських виборів.

25 вересня Литва, Латвія та Естонія оголосили про розширення санкційного списку людей, причетних, на їхню думку, до фальсифікації виборів президента в Білорусі та насилля щодо протестувальників, незгодних із їхніми результатами.

Також країни Європейського Союзу домовилися ввести санкції проти самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка та високопосадовців його режиму.

Так, 2 жовтня Європейський Союз ввів санкції проти 40 білоруських чиновників і старших офіцерів, а 6 листопада список розширили, додавши до нього ще 15 чиновників.

У вересні Верховна Рада України також ухвалила постанову про недемократичний характер президентських виборів в Білорусі й підтримала введення санкцій проти винних у фальсифікації результатів президентських виборів.