Європейський Союз і Велика Британія узгодили попередні параметри Brexit. Про це повідомляє видання Politico з посиланням на джерела.

Згідно з умовою, Британії матиме перехідний період для виходу з ЄС, який дозволить країні уникнути економічних потрясінь. Інші деталі угоди не розкриваються.

Співрозмовники видання водночас зазначили, що будь-яка угода щодо Brexit  може бути заблокована «міністрами у Лондоні».

Передбачається, що попередню версію документа покажуть увечері в неділю на зустрічі послів країн ЄС. Після цього угоду мають обговорити лідери ЄС ввечері 17 вересня на саміті Європейської Ради. Лише після їхньої домовленності вона матиме силу.

У той же час один зі співрозмовників Politico в ЄС підкреслив, що угода все ще обговорюється і в неї можуть бути внесені зміни

Офіційно представники ЄС і Британії не коментували цієї угоди.

Раніше в Єврокомісії заявили, що ЄС та Британія збережуть тісні торговельні зв’язки після Brexit. Прем'єрка Британії Тереза Мей заявила, що особисто вестиме переговори з ЄС.
Також мер Лондона пропонує провести ще один референдум щодо виходу Британії з ЄС.
23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якими будуть наслідки Брекзиту для України та НАТО?
29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit.  
На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британія залишає ЄС, але не Україну — британський міністр у справах Європи
Поділитись: