Європейський Союз на рівні Єврокомісії та високого представника з питань зовнішньої політики офіційно визнав легітимність обрання нового уряду.

Про це йдеться у спільній заяві комісара з питань сусідства Йоганеса Гана та Високого представника ЄС з питань зовнішньої політики Федеріки Могеріні.

«Європейський союз врахував рішення, ухвалені напередодні парламентом Республіки Молдова, включаючи створення урядової коаліції», — йдеться в заяві.

Таким чином, Ган та Могеріні підтримали новостворену коаліцію Соцпартії та блоку ACUM.

Ця заява стала першою на підтримку рішень молдовського парламенту від топ-представників ЄС.

«Європейський союз висловлює готовність працювати із демократичним легітимним урядом на базі взаємного прагнення до реформ та ключових принципів Угоди про асоціацію», — йдеться у заяві ЄС.

Крім того, в Брюсселі закликали сторони знайти вихід з кризи шляхом діалогу між парламентськими силами, серед яких, зокрема, Демпартія.

Нагадаємо, призначений Конституційним судом Молдови виконувачем обов’язків президента країни Павло Філіп 9 червня розпустив парламент і призначив позачергові вибори на 6 вересня.

Раніше КС Молдови тимчасово відсторонив Ігоря Додона від посади, призначивши в.о. президента експрем’єра Павла Філіпа. Рішення ухвалили через те, що Додон не розпустив парламент.

Напередодні у Молдові проросійська партія президента Додона об’єдналася з проєвропейською силою і створила новий уряд. Протилежні за поглядами сили об'єдналися проти правлячої Демократичної партії та її лідера-олігарха.

Поділитись: