Ймовірність, що президенту США Дональду Трампу найближчим часом буде оголошено імпічмент, складає близько 20%, вважають ведучий програми Fareed Zakaria GPS на CNN Фарід Закарія та ведучий програми HARDtalk на BBC Стівен Сакур.

Ймовірність, що президенту США Дональду Трампу найближчим часом буде оголошено імпічмент, складає близько 20%, вважають журналіст CNN Фарід Закарія та журналіст BBC Стівен Сакур.

Про це вони сказали, виступаючи на зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES).

«На початку минулого року я би сказав, що шанс імпічменту Трампа лише 5%, зараз — 15-20%, але я все одно думаю що ймовірність насправді мала. Але те, що всі ці люди (Пол Манафорт та інші фігуранти розслідування) співпрацюють з Робертом Мюллером по суті підвищує шанси», — зазначив Закарія. Журналіст CNN додав, що президент США робить багато кроків, які підтримуються його виборцями.

«Він зменшив податки, дерегулював економіку, призначив консервативних суддів. Він більше стверджується в різних сферах, які стосуються закону й порядку - консерваторам це приємно. Він зробив набагато більше, ніж визнають його вороги», — додав він.

Водночас Стівен Сакур погодився, що розслідування спеціального прокурора Роберта Мюллера підвищує ймовірність імпічменту.

«Роберт Мюллер чітко зачепив саме те болюче місце, де можна розслідувати і Дональда Трампа очевидно це дуже турбує … Є ймовірність близько 10-20% відсотків, що Дональд Трамп не добуде свій термін на посту президента. Звичайно це буде жахливо, ситуація буде токсичною і поляризованою», — підсумував він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп: Усі в США стануть дуже бідними, якщо мені оголосять імпічмент

Питання про оголошення Трампу імпічмента стали обговорювати після того, як його колишній адвокат Майкл Коен зізнався у банківському шахрайстві, ухиленні від податків, а також порушеннях, пов’язаних із фінансуванням передвиборчої кампанії президента.

Екс-адвокат президента США Майкл Коен під присягою заявив, що вчинив злочин за дорученням Трампа. Білий дім заперечує причетність Трампа до злочинів його екс-адвоката Коена.

Раніше, 12 липня 2017-го, демократи висунули на обговорення питання імпічменту Трампа. Приводом для імпічменту, на думку демократів, є створення Трампом перешкод у ході розслідування його ймовірних зв’язків з Росією та втручання РФ у вибори в США. 

Першим, хто офіційно закликав оголосити президенту Дональду Трампу імпічмент, став член Конгресу США від штату Техас, демократ Ел Грін. Він звинуватив Трампа в перешкоджанні розслідуванню його зв'язків з Росією.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile