Світ

Youtube заблокував рекламу Навального про акції проти пенсійної реформи в РФ

10 вересня, 2018 11:54
Світ/Youtube заблокував рекламу Навального про акції проти пенсійної реформи в РФ
Зберегти
Вигляд
Компанія Google за вимогою Центральної виборчої комісії РФ 8 вересня прибрала з порталу Youtube платну рекламу акцій протесту проти пенсійної реформи російського опозиціонера Олексія Навального.

Компанія Google за вимогою Центральної виборчої комісії РФ 8 вересня прибрала з порталу Youtube платну рекламу акцій протесту проти пенсійної реформи російського опозиціонера Олексія Навального.

Про це повідомив голова федерального штабу Навального Леонід Волков на своїй сторінці у Facebook.

У заблокованому відеоролику Навальний пропонує росіянам вийти на мітинги протесту проти підвищення пенсійного віку 9 вересня, в день, коли в регіонах РФ відбуваються вибори губернаторів, депутатів та мерів.

Центральна виборча комісія РФ подала в Google скаргу на те, що показуючи відеоролик Навального Youtube порушує закон про заборону масових політичних заходів в день виборів.

«Ми приймаємо до уваги всі обґрунтовані скарги від державних органів. Ми також вимагаємо від рекламодавців діяти відповідно до місцевих законів і нашої рекламної політики», — йдеться в коментарі від Google.

У своєму Telegram-каналі Леонід Волков написав, що блокування роликів «не залежить від того чи проходять в регіоні вибори, чи ні, а також від того чи дозволений мітинг в цьому місті». Він вважає, що вимоги ЦВК РФ, які виконала Google, є незаконними, а мітинги 9 вересня не порушують «день тиші», адже не є передвиборчою агітацією.

9 вересня в різних містах Росії затримували людей на акціях протесту проти пенсійної реформи. Виходити на протести раніше закликав опозиціонер Олексій Навальний.

Станом на 16:30 у 19 містах Росії затримали 291 людину, повідомляв «ОВД-Инфо».

У Петербурзі на протестах проти пенсійної реформи, які проходять у день виборів, поліція побила учасницю акції та затримала дитину.

Зазначимо, що політик Олексій Навальний був затриманий 25 серпня в Москві за звинуваченням в організації несанкціонованого мітингу в січні 2018 року. Його засудили до 30 діб арешту.

9 вересня 2018 року росіяни мають обрати губернаторів у 22 регіонах, також відбуваються довибори депутатів Держдуми, а в 16 регіонах мають визначити склад регіональних парламентів. Окрім цього, відбудеться багато виборів місцевого рівня. 

Зазначимо, що опозиційні кандидати не змогли подолати муніципальний фільтр (тобто зібрати підписи місцевих депутатів у необхідній пропорції) в жодному з регіонів. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вибори і протести: як пройде в Росії єдиний день голосування 9 вересня

Зазначимо, у червні влада Росії запропонувала провести пенсійну реформу. Згідно з проектом, затвердженим урядом, росіян очікує поетапне підвищення пенсійного віку: для чоловіків з 60 до 65 років до 2028 року, для жінок — з 55 до 63 років до 2034-го.

Про введення пенсійної реформи було оголошено під час Чемпіонату світу з футболу у РФ, який відбувався із 14 червня по 15 липня.

29 серпня Путін запропонував пом'якшити умови пенсійної реформи для жінок в Росії й оголосив, що вік виходу жінок на пенсію має бути знижений з 63 до 60 років.

28 липня в містах Росії відбулися мітинги проти пенсійної реформи. Росіяни протестували проти підвищення пенсійного віку.

Законопроект про пенсійну реформу в РФ пройшов перше читання в Держдумі. Очікується, що реформу запровадять з січня 2019 року.

2 вересня в Росії відбулися акції протесту проти підвищення пенсійного віку.

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини