Світ / Сусідні країни

Громадський захисник Сущенка отримав офіційний дозвіл на відвідування політв'язня

Громадське
Світ/Сусідні країни/Громадський захисник Сущенка отримав офіційний дозвіл на відвідування політв'язня
Зберегти
Вигляд
Юрист Марк Фейгін отримав офіційний дозвіл на відвідування українського політв'язня, журналіста Романа Сущенка. Про це Фейгін повідомив Громадському.

Він додав, що 20 грудня він вже відвідав Сущенка, проте лише 27 грудня отримав лист з офіційним дозволом від начальника колонії. Раніше Фейгіна не допускали до політв'язня, оскільки він не є його адвокатом.

Отриманий ним дозвіл чітко фіксує, що Кримінальний кодекс Росії дозволяє відвідувати в'язнів не лише адвокатам, а й іншим особам, які можуть надавати юридичну допомогу.

Тобто Фейгін, який оскажує справу Сущенка в Європейському суді з прав людини, може відвідувати свого підзахисного.

«Відповідно до Визначення Верховного суду Росії у випадку, якщо Ваш процесуальний статус захисника засудженого Сущенка був визначений судом у межах кримінальної справи, розглянутої Московським міським судом, Вам не може бути заборонено побачення із засудженим, якщо таке побачення пояснене необхідністю надання юридичної допомоги при наданні відповідних документів», — ідеться в документі.

Раніше Сущенко написав листа про своє етапування з московського СІЗО «Лефортово» до кіровської виправної колонії №11 у селі Утробіно, а також розповів про свої умови перебування.

7 листопада українського політв'язня Романа Сущенка етапували у виправну колонію №11 по Кіровській області (м Кірово-Чепецьк, с. Утробіно).

4 червня суд у Москві визнав винним у «шпигунстві» і засудив до 12 років колонії суворого режиму українського журналіста Романа Сущенка. Засуджений Сущенко в останньому слові не визнав провини та просив звільнення.

12 вересня захисник Марк Фейгін повідомив, що Роман Сущенко готовий просити про помилування.

8 жовтня українського політв’язня Романа Сущенка етапували з СІЗО Москви до місця відбування покарання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я не вірю, що мій батько шпигун», — інтерв’ю з дочкою політв'язня Романа Сущенка.

Нагадаємо, кореспондент українського інформагентства «Укрінформ» у Франції Роман Сущенко був затриманий у Москві у вересні 2016 року, коли приїхав до Росії відвідати родичів. У жовтні того року ФСБ РФ висунула Сущенку офіційне звинувачення у шпигунстві.

Пов`язані новини