Колишній президент України Віктор Ющенко відкидає обвинувачення Генеральної прокуратури щодо сприяння заволодінню Віктором Януковичем «Межигір’я».

Ющенко підтвердив, що 4 червня прибув до слідчого Генеральної прокуратури, де йому особисто повідомили про підозру. 

«Не бачу приводу ховатися або прикидатися хворим, як це стало модним. Всілякі обвинувачення відкидаю, бо не бачу ані підстав, ані доказів. В суді я це беззаперечно доведу», — наголосив він.

Ющенко додав, що вбачає у справі політичний підтекст.

«Суспільство бачить, як поступово знята відповідальність практично з усіх фігурантів гучних справ щодо сепаратизму, державної зради та вбивств на Майдані. Тому доводиться вишукувати нові гучні справи, імітувати бурну діяльність», — зазначив експрезидент.

Раніше стало відомо, що Генпрокуратура оголосила підозру експрезиденту Ющенку через виведення «Межигір’я» з держвласності. За даними ГПУ, Ющенко ймовірно допоміг Януковичу заволодіти держмайном на 570 млн грн.

У 2007 році Ющенко, ймовірно діючи у змові з Віктором Януковичем, перевів «Межигір’я» з Держуправління справами у сферу відповідальності Кабінету міністрів, який передав резиденцію до статуту держпідприємства «Надра України», а те вивело «Межигір’я» з держвласності на користь фіктивної донецької фірми.

Нагадаємо, 30 листопада 2017 року резиденція екс-президента «Межигір’я» перейшла у власність держави. Суд визнав недійсним договір про передачу Межигір’я у приватну власність.

З 29 травня 2018 року суд передав арештоване майно та резиденцію «Межигір’я» в управління АРМА.

У липні 2018 року повідомлялось, що частину нерухомого майна з резиденції «Межигір’я» президента-утікача Януковича передали у власність держави. Також у державну власність перейшло 100% статутного капіталу товариства «Танталіт», яке володіло «Межигір’ям».

Відтоді АРМА неодноразово, але безуспішно проводило конкурс з обрання управителя колишньої резиденції Віктора Януковича і врешті «Межигір’я» віддали в управління помічнику депутата Мураєва.

Поділитись: