У ніч на 1 січня світ увійшов у нове десятиріччя. Першими зустріли його мешканці Кірибаті — острівної держави в західній частині Тихого океану, останніми — жителі острова Самоа. Частина країн зустріла його феєрверками, ще в частині урочистості затьмарили смертоносні пожежі та масові протести. hromadske зібрало для вас добірку про те, як Новий 2020 рік відзначили у різних країнах.

Традиційно великі натовпи людей зібралися для вражаючих феєрверків у європейських столицях. Зокрема, яскраві святкові вогні освітлювали небо над Біг-Беном у Лондоні, Тріумфальною аркою в Парижі та Парфеноном в Афінах.

Попри святковий настрій, європейські лідери не могли оминути у своїх новорічних зверненнях і ті проблеми, що охопили їхні країни у 2019-му. Канцлерка Німеччини Ангела Меркель запевнила в необхідності боротьби з глобальним потеплінням, британський прем’єр Борис Джонсон укотре наголосив, що 31 січня країна вийде з Європейського Союзу, а президент Франції Еммануель Макрон заявив, що не відмовиться від пенсійної реформи, через яку вже майже місяць в країні тривають протести профспілок.

У Нью-Йорку на Таймс-сквер феєрверк став завершенням шестигодинного новорічного шоу. Там, попри невпинний дощ, сотні тисяч людей тішилися виступами поп-зірки Post Malone та корейського поп-гурту BTS.

А в бразильському місті Ріо-де-Жанейро відбулося одне з наймасовіших святкувань Нового року у світі. У районі Копакабана, де розташований один із найвідоміших пляжів Бразилії, зібралося близько 3 мільйонів людей, які спостерігали за 14-хвилинним феєрверк-шоу. Більшість із них залишилася до ранку, чекаючи на перші берегові хвилі 2020-го: вважається, що вони змивають із собою всі минулорічні проблеми.

У ​​Гонконзі через масові протести влада вперше за десятиліття скасувала головний показ феєрверків. Замість цього у місті відбулася «Симфонія вогнів» з використанням проекцій на найвищі хмарочоси. Однак, попри заклики влади, містяни запускали звідусюди піротехнічні засоби менших масштабів. У своєму новорічному зверненні глава Гонконгу Керрі Лем закликала до спокою та примирення.

В одному з найбільших міст Австралії Сіднеї над містом вибухнуло понад 100 тисяч феєрверків. Влада міста не відмовилася від традиційного новорічного шоу попри заклики скасувати гучне святкування на знак солідарності з постраждалими від пожеж регіонами. Мер Сіднея Кловер Мур заявив, що планування святкування розпочалося 15 місяців тому і дало поштовх економіці.

Водночас тисячі австралійців шукали притулку від лісових пожеж, які вже кілька тижнів поспіль охоплюють східне узбережжя країни. Деякі міста на сході все ж скасували святкування Нового року, оскільки військово-морські судна та військові вертольоти допомогли пожежникам рятувати людей, що рятуються від пожеж.

В Індії тисячі людей зустріли Новий рік, протестуючи проти ухваленого закону про громадянство. На їхню думку, він дискримінує мусульманське населення країни й може призвести до позбавлення їх індійського громадянства.

Доки більша частина світу все ж радісно святкувала прихід Нового року та десятиліття, знайшлися й ті, хто не зміг залишити свої образи та незгоди у минулому. Зокрема, лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив, що країна продовжить розробляти свою ядерну програму та незабаром здивує світ «новою стратегічною зброєю».

Поділитись: