УКРАЇНА

Найбільше інвестицій в Україну надійшло з офшорів — Держстат

30 серпня, 2018 17:10
УКРАЇНА/Найбільше інвестицій в Україну надійшло з офшорів — Держстат
Зберегти
Вигляд
За даними Державної служби статистики, станом на 1 липня 2018 року найбільше інвестицій у приватний сектор України надійшло з Кіпру — 9,18 мільярдів доларів, що склало 28,2% від загальних надходжень за 6 місяців цього року.

За даними Державної служби статистики, станом на 1 липня 2018 року найбільше інвестицій у приватний сектор України надійшло з Кіпру — 9,18 мільярдів доларів, що склало 28,2% від загальних надходжень за 6 місяців цього року.

Інформація про це мітиться у даних Державної служби статистики.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну складає 32,6 мільярдів доларів. Окрім Кіпру, найбільшими інвесторами України є Нідерланди (21% від загального обсягу інвестицій), Німеччина (5,3%), Швейцарія (4,7%) та Британські Вірґінські острови (4,1%).

Інвестиції з Російської Федерації складають 824,2 мільйони доларів, що склало 2,5% від загального обсягу отриманих українськими підприємствами інвестицій. 

В той же час, за даними Держстату щодо надходження нових інвестицій в Україну, з РФ надійшло понад 400 мільйонів доларів. Зазначимо, що ці дані відрізняються від інформації про загальний обсяг іноземних інвестицій в Україну через зміну методології обчислення обсягу іноземних інвестицій.

Зазначимо, що Кіпр та Британські Вірґінські острови є офшорними зонами, тобто ставки за ключовими податками там є дуже низькими. Через це ці країни є привабливими для олігархів та осіб, які прагнуть приховати свої доходи та уникнути сплати податків.

Найчастіше, кошти, які виводяться в офшори, повертаються назад в Україну у вигляді інвестицій. Таким чином, зароблені незаконним чином кошти узаконюються в Україні.

Раніше Національний банк України провів дослідження прямих іноземних інвестицій, що надійшли в Україну протягом 2010-2017 років та виявив, що 22% цих надходжень — це повернуті з офшорних рахунків кошти, які виводили громадяни України.

26 липня стало відомо, що на засіданні Ради фінансової стабільності, до складу якої входить Нацбанк, Мінфін та регулятори фінансового ринку, зазначили, що найбільшою загрозою фінансовій безпеці є відсутність траншу МВФ.

Нагадаємо, що наразі співпраця з Міжнародним валютним фондом не відбувається через відсутність компромісу з ключових вимог фонду до України для отримання траншу. А саме, мова йде про зрівняння цін на газ для населення та для промисловостиі, а також про збалансування державного бюджету України так, щоб дефіцит не перевищував 2,5% від ВВП.

Раніше в Європейській бізнес асоціації повідомляли, що Україні необхідно відновити співпрацю з МВФ до 20 липня, інакше загроза дефолту значно зросте.

За словами представників Європейської бізнес асоціації, МВФ не веде переговорів про співпрацю з країнами під час виборчих кампаній. Тобто, на час президентської та парламентської кампаній транш виділятись не буде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Нагадаємо, що 31 травня експертами VoxUkraine було оприлюднено доповідь щодо макроекономічного прогнозу для України. На думку економістів, наразі уряд не володіє достатніми ресурсами для погашення поточної заборгованості міжнародним кредиторам. А у разі погіршення ситуації на світових ринках, гривня може девальвувати у декілька разів, а ВВП України впасти на 10-15%.

Нагадаємо, економічні експерти VoxUkraine попереджали, що Україна може оголосити дефолт напередодні виборів у 2019 році. На їхню думку, обсягу резервів уряду України наразі недостатньо для того, щоб обслуговувати виплати боргових зобов'язань.

Також на початку травня 2018 року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що протягом наступних чотирьох років Україна має виплатити кредиторам 27 мільярдів доларів.

Також прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначав, що МВФ відкидають будь-які компроміси стосовно ціни на газ для населення.

Нагадаємо, що 30 травня стало відомо проте, що Кабмін відклав підвищення цін на газ для населення, яке вимагає МВФ.

Раніше колишній очільник регулятора, що встановлює тарифи на оплату газу, Дмитро Вовк, повідомляв, що у разі виконання вимоги МВФ щодо зрівняння цін на газ для населення та підприємств, тарифи на газ можуть зрости на 70%.

Пов`язані новини