Українська сторона забрала з непідконтрольної території Луганської області 42 засуджених, які захотіли відбувати покарання на підконтрольній українській владі території. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

«Щойно у містечку Щастя забрала наших засуджених, яких утримували у в’язницях на непідконтрольній частині Луганської області. Вони самі, через рідних і близьких людей або ж за допомогою правозахисників, виявили бажання повернутися для продовження відбування покарання на контрольованій Урядом України території. Цього разу представники окупаційної адміністрації на тимчасово окупованих територіях у Луганській області передали нам 42 особи. Також українській стороні були передані їх кримінальні справи», — зазначила Денісова.

Українська сторона забрала з непідконтрольною території Луганської області 42 засуджених, які захотіли відбувати покарання на підконтрольній українській владі території
Фото:

Фото: Людмила Денісова

Загалом, за її словами, офіс Уповноваженої отримав близько 1000 звернень з проханням про переміщення. Це питання неодноразово обговорювали на зустрічах Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі у Мінську.

Денісова наголосила, що це перший випадок передачі ув’язнених з непідконтрольних територій Луганської області.

це перший випадок передачі ув’язнених з непідконтрольних територій Луганської області
Фото:

Фото: Людмила Денісова

Омбудсмен додала, що українська сторона готова прийняти всіх без винятку громадян України для подальшого відбування покарання на підконтрольній території.

Раніше повідомлялося, що у Мінську 4 грудня узгодили передачу понад 60 українців, які будуть відбувати покарання на підконтрольній уряду території.

Також а засіданні 4 грудня Україна запропонувала провести обмін заручників, проте Росія вчергове відмовилася.

6 листопада Ірина Геращенко повідомляла, що українська сторона ще раз звернулася до представників РФ з вимогою негайно надати офіційну відповідь на пропозицію передати їм 23 росіян в обмін на політв‘язнів Кремля. Однак Москва заблокувала питання звільнення заручників та політв’язнів.

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

Поділитись: