Танкер «Делфі» біля Одеси, 27 серпня 2020
Фото:

Адміністрація морських портів

З танкера «Делфі», який досі не можуть прибрати від берегів Одеси, знову стався витік нафтопродуктів. Кажуть, що через роботи з його підняття.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

Вчора фахівці Держекоінспекції Одеської області обстежували акваторію біля судна та помітили плівку сріблястого кольору, площею на 70 м².

У воді виявили перевищення гранично допустимих концентрацій забруднювальних речовин у 5,8 раза. Мальований пише, що наслідки витікання вже ліквідували. А сам витік стався через роботи з судном для його підняття та стабілізації.

Що це за танкер?

Епопея з танкером «Делфі» розпочалась у листопаді 2019 року, коли він затонув біля узбережжя, а його екіпаж у складі трьох людей до останнього відмовлявся від допомоги, через що їх врятували фактично силоміць.

За законом прибрати затонуле судно мав його власник, але до кінця липня, тобто, за 8 місяців, зробити це він так і не зміг. Не допоміг і візит на місце президента Зеленського.

У підсумку у держави в особі глави Одеської ОДА, екоінспекції та АМПУ урвався терпець і вона відібрала у судновласника право прибрати танкер. Ситуацію навіть визнали надзвичайною ситуацією місцевого рівня.

Нещодавно суд наклав арешт на танкер із правом його переміщення АМПУ або іншими особами за дорученням останнього.

Хто врешті зміг підняти танкер?

Добровільно зголосилися підняти танкер фахівці компанії «Краншип». Це підприємство на Чорноморсько-Азовському басейні, яке будує буксири посиленого льодового класу і саме проводить ескортні випробування. 26 серпня судно нарешті поставили на кіль. Протягом останніх тижнів вони герметизували танки, сухий трюм і відкачували воду та пісок з танкера.

А ось профінансувала ці роботи приватна компанія «Бруклін-Київ». За даними YouControl, вона зареєстрована в Одесі, працює з 2001 року, а її установчий капітал складає понад 2 млн грн. Основним видом діяльності є складування і зберігання.

Також компанія займається гуртовою торгівлею зерна, необробленого тютюну та кормами для тварин, обслуговує об'єкти та проводить електротехнічні й монтажні роботи. 

Поділитись: