УКРАЇНА

З України видворять 20 легалізованих Саакашвілі громадян Грузії — ГПУ

24 жовтня, 2017 17:42
УКРАЇНА/З України видворять 20 легалізованих Саакашвілі громадян Грузії — ГПУ
Зберегти
Вигляд
Державна міграційна служба займається видворенням 20 громадян Грузії, легалізації яких сприяв Міхеіл Саакашвілі під час роботи на посаді голови Одеської облдержадміністрації.

Державна міграційна служба займається видворенням 20 громадян Грузії, легалізації яких сприяв Міхеіл Саакашвілі під час роботи на посаді голови Одеської облдержадміністрації.

Про це повідомила речниця генпрокурора Лариса Сарган.

Вона заявила, що Саакашвілі опирається «на вузьке коло екстремістів грузинського та українського походження».

«При чому, перших – грузинів, він пробував легалізувати і легалізував їх частину в Україні, будучи головою Одеської обласної державної адміністрації. Саме тоді, перебуваючи на посаді, Саакашвілі примусив своїх підлеглих оформити дозволи на постійне проживання двадцятьом громадянам Грузії як цінним діячам культури», — написала Сарган.

Вона додала, що запрошені іноземці не брали участь у культурній діяльності чи інших заходах на території Одеської області та України. Але їм був наданий дозвіл на проживання терміном 1 рік.
«Крім того, посадовими особами Одеської ОДА було забезпечено незаконно переправлених іноземних громадян службовими автотранспортними засобами, закріпленими за департаментами Одеської ОДА, для власного користування, що свідчить про розтрату держмайна та нецільового використання бюджетних коштів, шляхом зловживання владою або службовим становищем», — написала речниця генпрокурора.

Вона наголосила, що є всі підстави видворення цих людей, чим і займається Державна міграційна служба.

Також у ГПУ заявили, що Саакашвілі відмовили у статусі біженця в Україні.

Наприкінці липня президент Петро Порошенко своїм указом позбавив Саакашвілі українського громадянства. Формальним приводом для цього стало те, що Саакашвілі нібито приховав інформацію про кримінальне переслідування в Грузії.

На той момент Саакашвілі перебував за кордоном, водночас, заявив, що повернеться до України.  10 вересня Саакашвілі перетнув українсько-польський кордон, коли натовп прихильників «заніс» його на українську сторону, прорвавши кордон правоохоронців.

Пізніше суд визнав Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України. У МВС заявили, що 11 поліцейських та 5 прикордонників постраждали в момент перетину кордону Саакашвілі.

Наразі політик перебуває у Києві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дав і взяв: чому Порошенко позбавив громадянства Саакашвілі.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини