Світ / Близький Схід

Вбивство журналіста Хашогджі готувала група з 15 людей — президент Туреччини

Реджеп Ердоган
Світ/Близький Схід/Вбивство журналіста Хашогджі готувала група з 15 людей — президент Туреччини
Зберегти
Вигляд
lead
За день до вбивства саудівського журналіста Джамаля Хашогджі у консульстві в Стамбулі до Туреччини приїхала група з 15 людей, яка ймовірно готувала цей злочин.

Ця група, за словами Ердогана, напередодні зняла з будівлі консульства Саудівської Аравії усі камери стеження і готувала вбивство заздалегідь.

«Буде обговорюватися питання дипломатичної недоторканності співробітників дипмісії Саудівської Аравії. Вже створено досьє по цій справі, і розслідування добігає кінця», — сказав президент.

Турецький президент підтвердив версію, яку раніше озвучували турецькі слідчі, про те, що Хашогджі вбили саме на території консульства 2 жовтня.

«Це питання обговорюється на найвищому рівні. Турецька влада зробить все можливе, аби знайти правду», — заявив Ердоган.

Він додав, що хоч журналіста вбили на території консульства — все одно цей злочин стався в межах турецької держави, тож це обов’язок Туреччини розслідувати убивство.

Раніше Reuters повідомило, що глава ЦРУ вилетіла до Туреччини для розслідування вбивства журналіста Хашогджі.

2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашогджі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена.

Турецький уряд повідомив офіційних осіб США, що має аудіо-та відеозаписи, які підтверджують, що Хашогджі убили у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі.

19 жовтня Саудівська Аравія вперше визнала, що журналіста Хашогджі вбили в консульстві у Стамбулі, проте заперечувала свою причетність до цього. Президент США Дональд Трамп заявив, що довіряє версії Саудівської Аравії.

Міністр закордонних справ Саудівської Аравії заявив, що в Ер-Ріяді не знають деталей вбивства журналіста Джамаля Хашогджі в саудівському консульстві у Стамбулі і не знають, де його тіло. Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що Німеччина не буде експортувати зброю до Саудівської Аравії, доки доля вбитого журналіста Джамаля Хашогджі лишається невідомою.

Велика Британія, Франція та Німеччина звернулися до Саудівської Аравії з вимогою терміново роз’яснити обставини смерті журналіста.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трилер у консульстві: що означає вбивство саудівського журналіста

Джамаль Хашогджі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашогджі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців. Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.

Пов`язані новини