Глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що обмін утримуваних з самопроголошеними «Л/ДНР» може розпочатися за 10 днів або два тижні.

Про це він повідомив на брифінгу, яке транслювало hromadske.

«Цей процес (перемовини щодо обміну — ред.) продовжується, він ускладнений ситуацією з пандемією. Сьогодні фіналізуються списки, вони оновлюються», — сказав Єрмак.

Він нагадав, що представників Червоного Хреста не допустили до ув'язнених на окупованій території. За словами Єрмака, президент Володимир Зеленський домовився з керівником Червоного Хреста про відправлення на непідконтрольну територію представників організації.

«Це нам допоможе удосконалити списки усіх людей, які там перебувають. Ця робота продовжується і я дуже сподіваюся, що може тиждень, а може два тижні, і ми почнемо проводити ці обміни», — наголосив Єрмак.

Нагадаємо, 5 березня президент України Володимир Зеленський повідомив, що українська сторона в Тристоронній контактній групі передала список з понад 200 прізвищами для майбутнього обміну полонених. Президент сподівається на проведення обміну в березні.

Уповноважена з прав людини Людмила Денісова заявляла, що Україна включила у список 86 кримських татар. Водночас лідер кримськотатарського народу і депутат від «Європейської Солідарності» Мустафа Джемілєв заявив, що кримські татари можуть відмовитись від обміну.

Поділитись: