Колишній позафракційний народний депутат Борислав Береза підтвердив свій намір балотуватися на посаду міського голови Києва.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, він також поведе до Київради і свою партію екологічної ідеології «ЕкоПартію».

«Києвом десятиріччями керували випадкові люди, які не мали ані конкретної стратегії, ані власного бачення щодо майбутнього нашої столиці. Мета в цих горе-керманичів: за рахунок киян «вирішувати» різні проблеми всієї країни та лобіювати політичні рішення та забезпечити добробут власних родин. На киян їм просто начхати», — написав він.

Додає, що киянам потрібна «своя влада», яка «буде працювати на місто, а не на групи впливу та забудовників».

Береза планує «вигнати з кабінетів старих корупціонерів та не дозволити завести нових».

«Вибір між старими та новими корупціонерами не може бути правильним. Нам всім потрібна альтернатива. І такою альтернативою повинні бути люди, яких турбують проблеми Києва, а не партійні рейтинги чи міжпартійні договорняки. Люди, які знають, як вирішувати проблеми Києва та зробити його більш комфортним», — додав він.

Хто він такий?

За даними громадського руху «ЧЕСНО», Борислав Береза з 1991 до 1993 року проживав в Ізраїлі. З лютого до грудня 2014 року був речником партії «Правий сектор».

Вів свої програми «Книга UA» та «Мандри» на «Першому національному», а також став радіоведучим «Повного абзацу з Бориславом Березою» на «Просто радіо».

У 2015 році балотувався на посаду мера Києва від «Партії рішучих громадян», пройшов до 2 туру голосування. Також балотувався до Київської міської ради першим кандидатом.

Був народним депутатом VIII скликання, обраний у 2014 році за округом №213 (Деснянський район, м. Київ) як безпартійний самовисуванець. Став заступником голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції та одним з представників України у ПАРЄ.

У 2019 році балотувався до Ради за тим же округом, але не пройшов.

З Березою пов’язана низка антикорупційних розслідувань: за фактом владних зловживань (диплом Берези про вищу освіту виявився підробкою) та податкових зловживань (рекламна кампанія на виборах Київського міського голови у 2015 році перевищила його доходи).

Хто складе йому конкуренцію?

Фракція «Слуга Народу» на своєму засіданні провела праймеріз кандидатів для участі у виборах київського міського голови. Перемогу здобула Ірина Верещук.

Від «Опозиційної платформи — За життя» йде ексдепутат Олександр Попов, від «Голосу» — Сергій Притула, Олексій Кучеренко піде від «Батьківщини».

Також боротися за крісло мера буде чинний очільник Києва Віталій Кличко.

Серед інших кандидатів — колишній народний депутат і ексгубернатор Харківської області Михайло Добкін та екснародний депутат Юрій Левченко, який 10 червня презентував свою партію «Народовладдя».

Коли вибори мера?

Місцеві вибори відбудуться одночасно по всій Україні 25 жовтня. Тоді виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.

Поділитись: