Світ

За рік у Бразилії знищили 7,9 тисяч км² тропічних лісів

BBC
Світ/За рік у Бразилії знищили 7,9 тисяч км² тропічних лісів
Зберегти
Вигляд
Темпи вирубки тропічних лісів Амазонки у Бразилії досягли найвищого показника за десятиліття. Про це з посиланням на офіційні статистичні дані повідомляє BBC.

Близько 7,9 тисяч квадратних кілометрів найбільшого у світі тропічного лісу було зруйновано у період з серпня 2017 року по липень 2018 року. Зазначається, що ця площа приблизно у 5 разів перевищує площу Лондона.

Згідно з даними уряду країни, найбільших масштабів вирубка лісу набула у бразильських штатах Мату-Гросу і Пара: вона зросла на 13,7% порівняно з минулим роком.

Штат Мату-Гросу також має найвищі показники вирощування зернових культур у Бразилії. Експерти кажуть, що зростання розвитку сільського господарства також шкодить тропічним лісам.

Міністр навколишнього середовища Бразилії Едсон Дуарте звинуватив у незаконній вирубці «організованні злочинні угруповання».

За його словами, країна повинна розширити боротьбу з «порушеннями навколишнього середовища», а також забезпечити «сталий розвиток біому».

Крім того, природозахисники побоюються політики новообраного президента Бразилії Жаіра Болсонаро — представника праворадикальної «Соціал-ліберальної партії», який переміг на виборах у жовтні.

Під час виборчої кампанії Болсонаро обіцяв обмежити штрафи за завдання збитків лісовому господарству і послабити вплив екологічного міністерства.

Раніше стало відомо, що Україна стала найбільшим експортером нелегальної деревини до Євросоюзу. Більше того, Україна експортує нелегальну деревину, зокрема, для постачальників IKEA.

Крім того, з початку запровадження мораторію на експорт лісу-кругляку обсяги вирубок не зменшилися, в той же час збільшилась кількість випадків контрабанди та незаконного вивезення деревини з України.

Раніше журналісти повідомляли, що Євросоюз може почати арбітражний та судовий процес проти України з метою скасування мораторію на експорт лісу-кругляка. Відповідне застереження надіслала єврокомісарка з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом.

Мораторій на експорт лісу-кругляку діє в Україні з 2015 року. Свого часу через відмову його скасування Єврокомісія відмовилася надавати Україні транш на суму 600 млн євро.

Пов`язані новини