Війна

За рік видатки на модернізацію ядерної зброї в світі зросли, а на миротворців впали — дослідження

18 червня, 2018 11:35
Війна/За рік видатки на модернізацію ядерної зброї в світі зросли, а на миротворців впали — дослідження
Зберегти
Вигляд
Ключові ядерні країни світу скоротили арсенал ядерної зброї, проте збільшили витрати на її удосконалення. Водночас, глобальні витрати на миротворчі місії скоротились, незважаючи на збільшення попиту на них.

Ключові ядерні країни світу скоротили арсенал ядерної зброї, проте збільшили витрати на її удосконалення. Водночас, глобальні витрати на миротворчі місії скоротились, незважаючи на збільшення попиту на них.

Про це свідчать результати щорічного дослідження Стокгольмського інституту дослідження миру (SIPRI).

Зокрема, за даними інституту, 9 ядерних країн світу станом на початок 2018 року володіли 14 465 ядерними боєголовками. Це на 470 боєголовок менше, ніж на початку 2017 року. При цьому 92% всієї ядерної зброї належить двом країнам — Росії та США. Саме завдяки зусиллям останніх кількість ядерної зброї в світі зменшилась.

Також повідомляється, що загальна кількість миротворців у міжнародних місіях у світі за рік зменшилась на 4,5% з майже 153 тисяч до майже 146 тисяч осіб. Три чверті всіх миротворців проходили службу в країнах Африки.

Нагадаємо, що у МЗС України раніше нагадали, що для повноцінного миру на Донбасі необхідне припинення вогню під контролем миротворців, звільнення заручників та проведення виборів під наглядом спостерігачів.

Також, за даними SIPRI у 2017 році військові витрати у світі зросли на 1,1% та сягнули 1,73 трильйони доларів, в той час, як витрати Росії на армію скоротились вперше з 1998 року.

Нагадаємо, 12 червня Дональд Трамп уперше зустрівся з Кім Чен Ином на сінгапурському острові Сентоса.

Президент США та лідер Північної Кореї підписали «дуже важливий та всеосяжний документ», деталі якого наразі не розголосили.

Трамп повідомив, що переговори з КНДР відбулися краще, ніж будь-хто міг очікувати.

Як повідомлялося, лідер Північної Кореї Кім Чен Ин під час перемовин не відповів на запитання, чи відмовиться його країна від ядерної зброї.

Пов`язані новини