Заборона на ввезення вугілля з Росії суттєво не вплине на роботу українських ТЕС — «ДТЕК»

Російська заборона на експорт до України вугілля не має суттєво вплинути на роботу українських теплдоелектростанцій, однак може створити проблеми для роботи Луганської ТЕС.

Про це повідомили у прес-службі «ДТЕК» у відповідь на запит видання «Ліга.Бізнес».

«Наш базовий актив — Павлоградвугілля — знаходиться на підконтрольній українській владі території. Ми збільшили обсяги видобутку вугілля до 1,5 мільйона тонн, щоб забезпечити генерацію власним ресурсом. Тому, якщо говорити про електроенергетику, я вважаю, що у нас є альтернативи постачання вугілля — як власного ресурсу, так й антрациту», — прокоментували у прес-служби гендиректора «ДТЕК» Максима Тимченка.

Водночас у компанії вважають, що можуть виникнути проблеми у постачанні вугілля до Луганської ТЕС, яка знаходиться у Щасті. Ця електростанція не може отримувати вугілля з України тому більшу його частину ввозить з Росії.

Компанія «ДТЕК» — одна з найбільших енергетичних корпорацій у Східній Європі. Їй належить 9 з 15 українських теплоелектростанцій, а також 17 шахт та вугільнозбагачувальні комплекси. Загалом, компанія є фактичним монополістом на ринку генерації теплової електроенергії в Україні. Власником компаніє є український олігарх Рінат Ахметова.

18 квітня голова російського уряду заявив, що Росія заборонить постачання нафти, нафтопродуктів та вугілля до України. Крім цього, Росія заборонила український експорт низки товарів, зокрема труб.

Відповідні заходи російський уряд вжив у відповідь на нещодавнє розширення Україною переліку заборонених російських товарів, який, зокрема, скляні банки та склотару.

В українському уряді вважають, що запроваджені обмеження не матимуть суттєвих негативних наслідків для економіки України. Зокрема, через те, що товарооборот між державами скорочується з року в рік.