Ректорка угорського інституту в Берегові, одна з лідерок угорської громади Закарпаття Ілдіка Орос заявила, що 14 листопада її викликали до Служби Безпеки України через виступ у Будапешті 23 жовтня. Під час виступу Орос, яка також є депутаткою Закарпатскьої облради, заявила, що угорців в Україні «утискають фашистськими методами».

Наразі СБУ лише провело бесіду із депутаткою бесіду через цю, передає закарпатське видання Mukachevo.net.

Низка угорських сайтах вже опублікували коментар самої Ілдіки Орос про цей випадок. Орос пояснила свої заяви тим, що керувалася лише своїми думками. «Кожен може інтерпретувати їх, як забажає», — заявила вона.

Видання Karpatalja цитує текст виступу Ілдіки Орос в Будапешті:

«Комуністично-фашистські сили двадцять першого століття сьогодні все ще займаються переслідуваннями, особливо в Україні. Вони хочуть зробити угорців Закарпаття винними в економічних та політичних потрясіннях, які відбуваються в країні. Останніми роками все частіше для телеканалів стало звичним вводити в оману громадську думку підривними повідомленнями про угорську громаду. Наші історичні пам’ятники, меморіальні дошки руйнують, нашу історію переписують».

Жінка зазначила, що поїхала у Будапешт на запрошення на вшанування жертв Угорської революції 1956 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Угорський тиск: чи варто хвилюватися Україні

Нащодавно голова Закарпатської ОДА заявив, що замість Берегового паспорти тепер видають в угорському Кішварді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як угорські паспорти підривають відносини Києва з Будапештом

19 вересня ЗМІ опублікували відео, на якому нібито у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області українцям видають угорські паспорти та просять їх приховувати факт угорського громадянства від української влади.

Радник голови МЗС України в ефірі Громадського пояснив, що українці на Закарпатті, які отримують угорські паспорти, використовують їх для вільного працевлаштування в Євросоюзі, а не поповнюють таким чином угорську спільноту.

Прокуратура порушила кримінальну справу через видачу українцям угорських паспортів на Закарпатті та розслідує її за статтею про державну зраду.

24 вереня у Береговому Закарпатської області пікетували консульство Угорщини. Учасники пікету звернулися до українського уряду з проханням звернути увагу на «антиукраїнську політику сусідньої країни».

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що «утиски угорців» на Закарпатті не припиняться, поки Петро Порошенко є президентом України.

4 жовтня Україна оголосила консула Угорщини в Береговому персоною нон-грата. Він мав покинути територію України упродовж 72 годин.

Поділитись: