ENRU

Адвокат Саакашвілі попросив для нього додаткового захисту

Адвокат колишнього глави Одеської області Міхеіла Саакашвілі заявив про те, що подав до Державної міграційної служби заяву про визнання підзахисного особою, яка потребує додаткового захисту.

Про це повідомив адвокат Саакашвілі Маркіян Галабала в ефірі телеканалу NewsOne.

«Подача такої заяви передбачається законом про статус біженців і осіб, які потребують додаткового захисту», — указав Галабала.

Адвокат пояснив, що для подачі такої заяви захист Саакашвілі мав кілька важливих причин:

«Міхеіл Саакашвілі може бути об’єктом переслідування грузинської влади. Відповідно до інформації, поширеної заступником міністра юстиції Сергієм Петуховим, Грузія подала запит на екстрадицію Міхеіла Саакашвілі. Ми боїмося, що в результаті задоволення запиту до Саакашвілі застосують тортури в Грузії або він не матиме права на справедливий суд», — пояснив захисник.

Галабала зазначив, що на сьогодні Саакашвілі все одно має додатковий захист з України як особа без громадянства, але постійно проживає в країні.

Нагадаємо, 26 липня президент Петро Порошенко указом позбавив Саакашвілі українського громадянства. Формальним приводом для цього стало те, що Саакашвілі нібито приховав інформацію про кримінальне переслідування в Грузії.

Мін’юст Грузії сподівається на видачу Саакашвілі після повернення до України, Мін’юст України підтвердив отримання запиту від Грузії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дав і взяв: чому Порошенко позбавив громадянства Саакашвілі.

Політик у цей час був за кордоном. Він заявив, що попри позбавлення громадянства, він все одно повернеться в Україну.

10 вересня Саакашвілі перетнув український кордон, коли натовп прихильників заніс його на українську сторону, прорвавши кордон правоохоронців.

Детальніше про повернення політика читайте тут: Як Саакашвілі повертався в Україну.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram