УКРАЇНА

Захист Януковича просить передати справу екс-президента до іншого суду

26 червня, 2018 17:29
УКРАЇНА/Захист Януковича просить передати справу екс-президента до іншого суду
Зберегти
Вигляд
lead
Захист обвинувачуваного в державній зраді екс-президента України Віктора Януковича клопоче про передачу справи з Оболонського районного суду Києва до будь-якого іншого суду.

Захист обвинувачуваного в державній зраді екс-президента України Віктора Януковича клопоче про передачу справи з Оболонського районного суду Києва до будь-якого іншого суду.

Про це заявив адвокат Януковича Віталій Сердюк.

«Сьогодні у новостворений Верховний суд України захист подав клопотання про зміну підсудності і передачу цієї справи в будь-який інший суд, що не знаходиться під тиском», — сказав він.

За словами адвоката, колегія суддів Оболонського суду порушила низку процедур.

«Ми говоримо про неможливість заслухати безпосередньо Януковича, обвинуваченого у державній зраді. Суд також відмовив у можливості допитати свідків, які перебувають за межами України. Суд навмисно порушив принцип рівності сторін у частині надання доказової бази — замість 44 свідків з боку захисту були викликані лише 22 свідка, половину з них неможливо допитати. Також був різкий перехід до стадії дебатів», — сказав захисник.

Сердюк пов'язує дії суддів з «політичним тиском з боку влади».

6 червня Оболонський районний суд Києва призначив судові дебати у справі Віктора Януковича в державній зраді на 30 і 31 липня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Зрадник №1»: за що судять Януковича.

Генеральна прокуратура завершила слідство у справі президента-утікача Віктора Януковича та низки його колишніх високопосадовців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Транспорт від Добкіна та 8 пересадок: як тікав Янукович — свідчення охоронців

Президент-утікач звинувачується в державній зраді, пособництві представникам влади Росії, умисних діях, учинених з метою зміни державного кордону України, встановленого Конституцією та веденні агресивної війни.

За цими статтями Януковичу загрожує до 15 років ув’язнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про Майдан, церкву та «політичне майбутнє»: прес-конференція соратників Януковича

Пов`язані новини