Закон про мову на тлі інших демократичних держав виглядає цілком стандартно — Клімкін до Кремля
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що ухвалений нещодавно закон про функціонування української мови як державно «виглядає цілком стандартно» на тлі аналогічних законів демократичних держав.
Про це глава МЗС написав на своїй Facebook-сторінці, коментуючи звернення Росії до Радбезу ООН через ухвалення Україною закону про мову.
«Слід розуміти (і тут я хочу привернути увагу передусім закордонних політиків та аналітиків), що з точки зору міжнародної практики не відбулося абсолютно нічого екстраординарного. Українська мова не отримала жодних особливих прав і привілеїв, які б могли викликати бодай найменші підозри щодо недемократичності чи шовінізму», — зазначив Клімкін.
На його думку, ухвалення цього закону вже давно вимагала Конституція України.
«Такі закони давно існують у багатьох демократичних державах і наш на їхньому тлі виглядає цілком стандартно, адже він забезпечує українській мові такі ж права та можливості, які має державна мова в будь-якій цивілізований і щасливій країні. І не більше!», — підкреслив міністр.
Він наголосив, що відродження української мови для України є питанням не тільки гуманітарним і не тільки політичним – «це перш за все питання національної безпеки й нашого виживання як народу й держави».
Очільник МЗС також зазначив, що Кремль свідомо маніпулює поняттями «етнічний росіянин» і «російськомовна людина».
«Саме під гаслами «захисту російськомовних» Росія окупувала у 2014-му Крим та Донбас і намагалася створити на нашій землі свою фейкову «Новоросію», — написав міністр, додавши, що з російською мовою в Україні немає жодних проблем.
«У нас проблеми з тими у Росії, хто не хоче бачити незалежної соборної України та української політичної нації», — підкреслив він.
Нагадаємо:
- 17 травня делегація Росії в ООН хоче провести засідання Ради Безпеки у зв’язку з ухваленням Верховною Радою України закону про мову.
- 25 квітня Верховна Рада ухвалила законопроект №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Після цього Зеленський анонсував «ретельний аналіз закону про мову» після вступу на пост президента.
- У Верховну Раду надійшло чотири постанови про скасування закону про українську мову, які парламент відхилив під час засідання 14-го травня.
- Закон просила не підписувати громадська організація «Інститут правової політики та соціального захисту імені Ірини Бережної». Утім суд відмовився навіть розглядати позов.
- Одразу після відхилення постанов голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав законопроект.
- Згодом це зробив президент Петро Порошенко.
Законопроект покликаний унормувати законодавство України про мову після того, як Конституційний суд скасував ухвалений у 2012 році так званий закон «Колесніченка-Ківалова». Він передбачав можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%. Низка обласних та місцевих рад визнали російську мову регіональною. Окрім того, регіональною у західних областях було визнано угорську мову, молдовську та румунську.
/Самуїл Проскуряков
- Поділитися: