Голова комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко попросив керівництво Міністерства культури, молодості та спорту підготувати пропозиції за рекомендаціями Венеціанської комісії щодо закону Україна про державну мову.

Про це він сказав на засіданні комітету, передає «Інтерфакс.Україна».

«Прошу надати на наступному тижні ваші ідеї щодо цих пропозицій, якщо треба, ми зберемо робочу зустріч із цього питання, обговорити, яким чином треба реагувати, якщо треба, поговорити з членами Венеціанської комісії й запитати у них, що вони мали на увазі», — сказав Ткаченко.

Він також попросив підготувати свої пропозиції з цього питання уповноважену з захисту державної мови Тетяну Монахову і керівника підкомітету з питань інформполітики гуманітарного комітету Микиту Потураєва.

Зазначимо, комісія Ради Європи «За демократію через право», відома також як Венеційська комісія, дійшла висновку, що Україна не спромоглася досягти належного балансу між сприянням українській мові та захистом мовних прав національних менших.

Експерти Венеційської комісії зазначають, що питання мовної політики в Україні нині є «надзвичайно складним, делікатним і надмірно політизованим», зокрема через російську агресію на сході України і в Криму.

Комісія закликала українську владу якнайшвидше розробити необхідний закон «у співпраці з усіма зацікавленими сторонами», а доти — тимчасово призупинити дію положень «мовного закону», які стосуються національних меншин. Крім того, вона рекомендує виключити із закону про мову дискримінаційні, на її думку, положення щодо мов, які не є мовами корінних народів України чи офіційними мовами країн-членів ЄС.

Згодом мовна омбудсменка Тетяна Монахова заявила, що Україна буде дослухатися до рішення Венеційської комісії та має намір втілити частину рекомендацій комісії щодо закону про державну мови.

Нагадаємо, 16 липня мовний закон в Україні набув чинності.

У квітні Володимир Зеленський заявив, що після вступу на посаду президента ретельно проаналізує ухвалений парламентом закон про українську мову на предмет дотримання конституційних прав та інтересів громадян України.

Наприкінці серпня 2019-го Зеленський анонсував законопроєкт для захисту прав меншин, зокрема щодо мови.

Український мовний закон критикують не тільки Росія, а й низка інших сусідів, які вважають, що він порушує права меншин. Зокрема Угорщина заявила, що блокуватиме членство України в НАТО до «розв'язання проблеми угорської меншини» Закарпаття.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile