Верховна Рада може остаточно ухвалити закон про ринок сільськогосподарської землі 19-20 березня 2020 року, адже депутатам лишилося розглянути 720 поправок до законопроєкту.

Про це повідомив радник Кабінету міністрів України з економічних питань Олексій Мушак.

«Парламенту залишилося розглянути 720 правок до фінального голосування за земреформу. Враховуючи, що запам’ятовується останнє, то промови опозиції по цим правкам будуть пафосні та довгі», — зазначив Мушак.

Він додав, що найімовірніше, голосування за земельну реформу у другому читанні відбудеться або у другій половині дня у четвер, 19 березня, або ж вже у п'ятницю 20 березня.

«Таким чином залишається 10 днів до земреформи. Цей та наступний тиждень буде присвячений промоції земельної свободи та опису можливостей та ризиків відкриття ринку землі», — повідомив Мушак.

6 березня парламент закінчив розгляд 3298 правки за законопроєкту про ринок землі. Загалом до нього подали 4018 правок.

Рада розглядає законопроєкт про ринок землі з 6 лютого. Загалом за цей час відбулося 10 сесійних днів, коли Рада проводить голосування. Решту часу депутати працювали або в комітетах, або з виборцями.

Зазначимо, що відповідно до соціологічних опитувань «Центру Разумкова», лише 21,4% українців підтримують запровадження ринку сільськогосподарського призначення.

28 грудня профільний комітет Ради рекомендував парламенту ухвалити закон про ринок землі у другому читанні.

11 листопада президент України Володимир Зеленський заявив, що винесе питання про продаж сільськогосподарської землі іноземцям на всеукраїнський референдум після того, як парламент проголосує земельну реформу у першому читанні.

13 листопада парламент попередньо підтримав закон про ринок землі. Згідно з законопроєктом, ринок землі пропонують відкрити з 1 жовтня 2020 року. У проєкті встановили правило, за яким до 1 січня 2024 року не допускається купівля землі юрособами, бенефіціарними власниками яких є іноземці та особи без громадянства.

Поділитись: