Департамент захисту економіки Національної поліції України ліквідували. Наразі завершується робота над законопроєктом про створення Служби фінансових розслідувань, яка перейме на себе функції всіх силових органів в економічній сфері.

Про це повідомив секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Данилюк.

«У минулу п'ятницю сформували позицію щодо розподілу підслідності. Дякую всім колегам за конструктивність! А Арсен Аваков показав приклад як реформувати не очікуючи закону — ліквідував своїм рішенням департамент захисту економіки», — заявив Данилюк.

Він зазначив, що до кінця тижня, тобто до 30 серпня, в Україні завершать роботу над законопроєктом про Службу фінансових розслідувань — новий орган, який покликаний замінити податкову міліцію, а також функції розслідування економічних злочинів у інших силових структур, зокрема й поліції.

«Схоже цього разу буде перемога! До речі, з’явилася креативна ідея щодо назви нового органу, але тримаємо інтригу», — додав Данилюк.

Зазначимо, що ідею про створення Служби фінансових розслідувань Данилюк відстоював ще перебуваючи на посаді міністра фінансів України в уряді Гройсмана. Тоді він повідомляв, що законопроєкт про створення відповідної служби вже готовий. Однак тодішня голова податкового комітету Ради Ніна Южаніна («БПП») розкритикувала проєкт Данилюка, представивши альтернативний. У ньому, зокрема, новий орган пропонували наділити силовими функціями, в той час як Данилюк пропонував, щоб Служба фінансових розслідувань була виключно аналітичною.

Раніше голова Податкової служби Сергій Верланов повідомляв, що законопроєкт про Службу фінансових розслідувань буде одним з перших, які проголосує новий парламент.

Міністерство фінансів представило законопроєкт про створення Служби фінансових розслідувань наприкінці лютого 2017 року за каденції тодішнього міністра фінансів Олександра Данилюка, який наразі обіймає посаду секретаря РНБО. Через місяць тодішній Порошенко виступив за її невідкладне створення.

19 березня 2018 року депутатка фракції БПП Ніна Южаніна зареєструвала законопроєкт про створення Національного бюро фінансової безпеки у Верховній раді.

Представники бізнесу заявили, що закон про НБФБ потребує доопрацювання.

Також експерти РПР закликали доопрацювати закон про НБФБ. На їхню думку, прийняття закону у чинній редакції може посилити тиск на бізнес та призвести до обмеження повноважень НАБУ.

Раніше закон очільниці комітету з питань податкової та митної політики розкритикував міністр фінансів України. У Мінфіні повідомили, що якщо прийняти законопроект у чинній редакції, то керівник НБФБ отримає доступ до будь-якої засекреченої інформації в Україні.

Поділитись: