Рада національної безпеки та оборони України доручила Кабінету міністрів вивести закупівлі, які здійснюються з метою протидії коронавірусу, з-під дії закону про публічні закупівлі.

Про це повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко за підсумками засідання РНБО 13 березня.

Зазначається, що виключення із закону про публічні закупівлі буде поширюватися на медичні засоби, товари та послуги, які можуть використовуватися для того, щоб протидіяти поширенню коронавірусу.

Також уряд зобов'язали забезпечити всі медичні заклади в Україні засобами для діагностування коронавірусу. Також тестовими системами мають забезпечити всі пункти пропуску та лабораторії.

Також РНБО дозволило використати 10 мільйонів медичних хірургічних масок, які знаходяться на складах у регіонах.

13 березня в Україні зафіксували першу смерть від коронавірусу. Померла 71-річна жінка, яка напередодні повернулася з Польщі. Її стан здоров'я погіршився 3 березня, але вона не звернулась до лікарів, не самоізолювалась і 8 березня ходила до церкви.

Під наглядом лікарів перебувають близькі родичі, з якими літня жінка проживала, та люди, з якими вона контактувала. У МОЗ зазначили, що жінка перебувала у групі ризику. Згідно зі світовою тенденцією, літні люди найбільш вразливі до інфікування коронавірусом з летальними наслідками.

12 березня коронавірус виявили також у 64-річного чоловіка з Чернівецької області, дружина якого перебувала в Італії протягом останніх 14 днів. 

3 березня перший випадок коронавірусу виявили у чоловіка з Чернівців, який разом із дружиною повернувся з Італії.

Поділитись: