Закупівля «бебі-боксів» у 2021 році — під загрозою зриву. Умови тендеру не гарантують якості дитячих товарів
У більшості регіонів України вже протягом майже місяця не видають «пакунки малюка». Право провести тендер на придбання понад 100 тисяч «бебі—боксів» віддали компанії, яка до цього займалася закупівлею комп’ютерної техніки, що ставить тендер під загрозу зриву.
Про це нам повідомили в ініціативі «Пакунок маляти».
Для забезпечення молодих сімей «бебі-боксами» в системі ProZorro 28 квітня було оголошено закупівлю понад 100 тисяч «пакунків малюка». Замовником тендеру є Міністерство соціальної політики, а право провести тендер віддали ДП «Українські спеціальні системи».
У «Пакунку маляти» вказують, що досі це підприємство займалося закупівлями лише комп’ютерного обладнання та програмного забезпечення. «Вказана закупівля у тому вигляді, в якому вона оголошена, несе великі ризики зриву постачань "пакунків малюка" у 2021 році», — зазначають в ініціативі.
Зокрема, до оголошення тендеру не обговорювали тендерну документацію, що допускає наявність у закуплених «бебі-боксах» неякісних дитячих товарів. Крім того, умови тендеру не передбачають захист від недобросовісної конкуренції.
«Вбачаються великі ризики того, що до вказаної закупівлі будуть допущені фіктивні компанії, які матимуть на меті зрив закупівлі та постачань "пакунків малюка"», — вважають у «Пакунку маляти».
Що за «пакунки малюка»?
«Пакунок малюка» — допомога батькам, набір речей для догляду за новонародженим, який вони отримують у пологовому будинку. У такому пакунку є одяг, підгузки, доглядова косметика, постіль та інформаційні матеріали для батьків. «Пакунок малюка» запровадили у 2018 році.
З вересня 2020 «пакунок малюка» замінювали на грошову виплату у 5 тисяч гривень. Проте депутати не погодилися з такими змінами й ухвалили законопроєкт, який відновлює натуральну допомогу. Закон уже підписав президент Володимир Зеленський.
У березні 2021 року депутати ухвалили законопроєкт №5064, яким встановили вартість «пакунків малюка» розміром три прожиткові мінімуми для дітей до 6 років — зараз це 5 763 гривні. Автори законопроєкту кажуть, що це допоможе забезпечити якісну наповненість «пакунка» та раціональне використання коштів державного бюджету.
- Поділитися: