Спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер прокоментував погоджену Верховною Радою заборону для російських спостерігачів на виборах в Україні, зазначивши, що «занепокоєння цілком реальні».

«Треба пам'ятати, що Росія є агресором в Україні, а, отже, занепокоєння України щодо своєї безпеки цілком реальне», — написав Волкер у своєму Twitter.

Днем раніше Волкер заявив, що не бачить проблем в участі російських спостерігачів на виборах в Україні, якщо все відбудеться під керівництвом Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ.

7 лютого Верховна Рада ухвалила законопроект про заборону участі громадянам Росії спостерігачами на виборах в Україні. Директорка Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Інгібйорг Гісладоттір висловила через це невдоволення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖУкраїна не хоче пускати російських спостерігачів на вибори через їхнє громадянство. Законних підстав на це немає

18 січня стало відомо, що Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) запросила наглядачів від Росії на президентські вибори в Україні навесні 2019. Згодом Росія заявила, що планує відправити своїх спостерігачів на вибори президента України навесні 2019 року. Водночас голова українського МЗС Павло Клімкін заявив, що Міністерство закордонних справ України не прийматиме заявки від російських спостерігачів на вибори президента-2019.

Документи для реєстрації кандидатом у президенти за весь час роботи Центральної виборчої комісії принесли 90 людей.

31 грудня в Україні розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019.

Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться з 8:00 до 20:00 31 березня. Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня. 

Поділитись: