Запаси газу у підземних газових сховищах збільшились до 13,97 млрд кубометрів

Підземні сховища газу України заповнили на 13,97 мільярда кубометрів газу. Від початку квітня 2019 року, коли Нафтогаз розпочав наповнення підземних сховищ, запаси газу зросли на 5,22 мільярда кубометрів або на 60%.

Відповідна інформація міститься в оперативних даних державного Укртрансгазу.

Зазначимо, що наразі запаси газу у сховищах України перевищують минулорічний показник на близько 21,4%.

Нафтогаз, якому належить Укртрансгаз, наразі прагне закачати до підземних сховищ щонайменше 20 мільярдів кубометрів газу — на 2 мільярди кубометрів більше, ніж зазвичай. Причина цього — ймовірна зупинка Росією транзиту газу до ЄС через Україну, яка ускладнить майбутній імпорт газу з ЄС.

Раніше в Нафтогазі повідомляли, що припинять закачувати газ до підземних сховищ, якщо не знайдуть для цього відповідного фінансування. Це загрожує нормальному проходженню опалювального сезону. Після цього Нафтогаз подав до суду на Кабінет міністрів з вимогою скасувати норму про сплату 90% прибутку компанії до бюджету. Цей прибуток у Нафтогазі вирішили спрямувати на закупівлю додаткових обсягів газу.

Крім цього Нафтогаз готується до випуску євробондів, кошти від яких планують спрямувати на закупівлю газу.

Зазначимо, що розмови про випуск євробондів Нафтогазом тривають ще з 2018 року. Наразі компанія за допомогою євробондів прагне профінансувати закупівлю додаткових обсягів газу для безпроблемного проходження опалювального сезону.

Зазначимо, що раніше у Нафтогазі повідомляли, що планують залучити додаткові кошти для закупівлі додаткових обсягів газу. Це пов’язано з тим, що наразі Україна все ще не уклала транзитного контракту з Росією, через що взимку можливі проблеми з постачанням газу.

14 листопада 2018 року повідомлялось, що Нафтогаз відклав рішення про розміщення єврооблігацій.

Раніше стало відомо, що Нафтогаз орієнтується на запозичення 1 мільярда доларів під майже 11%. Відповідний рівень позикового відсотка є набагато вищим за відсоткові ставки на західних ринках. Зокрема, його можна пояснити високим рівнем ризику інвестування у компанію.

Нагадаємо, що 24 жовтня Кабінет міністрів України надав дозвіл Нафтогазу випустити боргові облігації на суму до 1 мільярда доларів.