Запуск «Північного потоку-2» становитиме військову загрозу для України та НАТО — очільник МЗС Польщі
Завершення будівництва російського газопроводу «Північний потік—2» нестиме пряму військову загрозу для України, а також для Польщі та інших країн Центральної Європи з блоку НАТО.
Таку думку в інтерв'ю Rzeczpospolita висловив міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау.
Він наголосив, що нещодавно президент РФ Володимир Путін заявив, що «Україні доведеться проявляти добру волю і поводитися ввічливо» після завершення будівництва «Північного потоку-2».
«Ви знаєте, що це означає в устах російського лідера. Це загроза. Політика повинна проводитися, виходячи з реалій сьогодення, а не на основі власних бажань. Росія провадить агресивну політику щодо своїх сусідів, використовуючи збройні напади, шантаж та погрози», — наголошує польський дипломат.
Він зазначає, що «Північний потік-2» з самого початку був проєктом, спрямованим на руйнування єдності Заходу. Каже, що уряд Німеччини потрапив у цю пастку, а зараз те саме робить адміністрація президента США Джо Байдена.
Рау нагадав, що цього тижня у Вашингтоні відбуваються переговори між близькими соратниками канцлерки Німеччини Ангели Меркель та радниками президента Байдена щодо завершення «Північного потоку-2».
«Ця формула американо-російсько-німецького діалогу не може замінити переговори між Америкою і союзниками з НАТО на східному фланзі, які по-особливому відчують на собі наслідки цих рішень. Адже цей газопровід радикально зміцнить спільні інтереси Німеччини та Росії та буде прямою загрозою миру в Європі. Військовою загрозою для України, а також Польщі та інших країн НАТО», — каже міністр.
Що треба знати про «Північний потік-2»?
Газопровід «Північний потік-2» будує російський «Газпром» разом із провідними енергетичними компаніями Німеччини, Франції та Австрії. Прокладання труб у водах Німеччини поновили з 5 грудня 2020-го. До того будівництво майже рік було на паузі через санкції США щодо європейських підрядників.
Європарламент закликав зупинити будівництво газопроводу, а німецькі природоохоронні організації подавали скарги, щоб заморозити прокладання труб. Але в Німеччині кажуть, що не можуть зупинити процес, адже проєкт будівництва схвалили багато років тому, а його скасування загрожувало б судами проти країни.
24 січня будівництво «Північного потоку-2» поновилось у водах Данії. Наразі «Північний потік-2» готовий на понад 95%. 4 червня Путін заявив про завершення будівництва на одній із двох ниток газопроводу.
У разі завершення проєкту Росія отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу в декілька мільярдів доларів на рік.
- Поділитися: