США та Німеччина обговорюють відшкодування Україні втрат унаслідок запуску «Північного потоку-2»
Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Вашингтон та Берлін зараз ведуть перемовини щодо можливого відшкодування Україні втрат, яких вона зазнає через запуск «Північного потоку—2».
Про це він сказав на слуханні в комітеті з закордонних справ Палати представників, цитує «Радіо Свобода».
«Ми активно співпрацюємо (з Берліном — ред.), щоб з’ясувати, що можна, варто, і, я вважаю, необхідно зробити, щоб гарантувати відшкодування Україні плати за транзит, яку вона може в певний момент у майбутньому втратити через цей газопровід», — сказав Блінкен.
Він розповів, що такі перемовини з Німеччиною стали однією з причин того, що США вирішили не запроваджувати санкції проти компанії-оператора «Північного потоку-2».
Однак Блінкен не уточнив, у якому вигляді буде це відшкодування. «Радіо Свобода» зазначає, що раніше припускали, що Німеччина може інвестувати в альтернативну енергетику в Україні.
Що треба знати про «Північний потік-2»?
Газопровід «Північний потік-2» будує російський «Газпром» разом із провідними енергетичними компаніями Німеччини, Франції та Австрії. Прокладання труб у водах Німеччини поновили з 5 грудня 2020-го. До того будівництво майже рік було на паузі через санкції США щодо європейських підрядників.
Європарламент закликав зупинити будівництво газопроводу, а німецькі природоохоронні організації подавали скарги, щоб заморозити прокладання труб. Але в Німеччині кажуть, що не можуть зупинити процес, адже проєкт будівництва схвалили багато років тому, а його скасування загрожувало б судами проти країни.
24 січня будівництво «Північного потоку-2» поновилось у водах Данії. Наразі «Північний потік-2» готовий на понад 95%. 4 червня Путін заявив про завершення будівництва на одній з двох ниток газопроводу.
У разі завершення проєкту Росія отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу в декілька мільярдів доларів на рік.
- Поділитися: