Технології

Засновник Telegram Дуров вирішив ліквідувати компанію, внесену у реєстр Роскомнагляду

РБК
Технології/Засновник Telegram Дуров вирішив ліквідувати компанію, внесену у реєстр Роскомнагляду
Зберегти
Вигляд
Засновник месенджеру Telegram Павло Дуров подав заяву про ліквідацію компанії Telegram Messenger LLP, яка внесена до реєстру Роскомнадзора. Як пише російське видання РБК, на блокування месенджера в Росії це не вплине. Експерти ж вважають, що це може бути пов'язано з запуском криптовалюти.

Про те, що Дуров вирішив ліквідувати компанію Telegram Messenger LLP, йдеться у матеріалах британського державного реєстру юридичних осіб. Згідно з текстом заяви, підписаної Дуровим 19 грудня 2018 року, він просить припинити реєстрацію цієї компанії і виключити її з реєстру.

Дуров не розкриває юридичну структуру своєї групи, проте раніше він вказував цю юрособу як основну для свого месенджера Telegram.

У документах з британського реєстру випливає, що Telegram Messenger LLP була заснована 21 лютого 2014 року двома компаніями — Dogged Labs Ltd (Британські Віргінські острови) і Telegraph Inc. (Беліз). Обидві структури були пов'язані з Дуровим, розповідали РБК співрозмовники.

У травні 2018 роки замість Dogged Labs співвласником компанії стала Telegram Messenger Inc., яка також зареєстрована на Британських Віргінських островах.

Саме Telegram Messenger LLP з липня 2017 року входить у російський реєстр організаторів поширення інформації в інтернеті (ГРІ). Відповідно до російського законодавства, ГРІ повинні надавати Роскомнагляду відомості про себе для включення до спеціального реєстру, а ФСБ — інформацію, необхідну для дешифрування листування користувачів.

Нагадаємо, у квітні минулого року  Росії почали блокувати Telegram. Крім того, у країні заявили, що блокуватимуть інструменти для обходу заборони Telegram.

Того ж дня Роскомнагляд почав блокувати ІР-адреси компаній Amazon та Google, хостинг яких використовує нещодавно заборонений в Росії месенджер Telegram.

У Кремлі запевнили, що заборона Telegram в Росії «буде реалізовуватися».

Суд РФ постановив заблокувати месенджер Telegram на території Російської Федерації 13 квітня. Причиною стала відмова надати представникам ФСБ ключі шифрування, які дозволили б їм читати листування користувачів.

Дуров прокоментував блокування Telegram у Росії

16 квітня у Москві вийшли на мітинг біля будівлі ФСБ, де вимагали скасувати заборону месенджера. Під час протесту на Лубянській площі затримали учасницю Pussy Riot.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Telegram тримає удар: як месенджер протистоїть Роскомнагляду

Пов`язані новини