ENRU

Засновник Telegram Дуров погодився надати дані для реєстрації месенджера в РФ

Засновник Telegram Павло Дуров погодився надати дані для реєстрації месенджера в Росії за умови, що Роскомнадзор не буде вимагати особистих даних користувачів.

Про це Дуров написав на своїй сторінці в соцмережі «Вконтакте».

«Глава Роскомнадзору відхрестився від бажання отримати доступ до особистого листування користувачів Telegram і заявив, що все, чого він чекає від нас для виконання закону, — це надання інформації про компанію Telegram», — написав він.

При цьому, інформація про компанію є у відкритому доступі, зазначив Дуров. 

«Якщо на цьому бажання регулятора дійсно обмежуються, у мене немає заперечень проти використання цих даних для реєстрації Telegram Messenger LLP в реєстрі організаторів поширення інформації, однак ми не будемо виконувати антиконституційний «закон Ярової» — так само як і інші закони, несумісні із захистом приватного життя і політикою конфіденційності Telegram», — заявив він.

Раніше голова Роскомнадзору Олександр Жаров повідомив, що «не йдеться про те, що буде отриманий доступ до листування користувачів. Питання тільки у п'яти ідентифікаторах, які месенджер повинен повідомити в Роскомнадзор, вони офіційно будуть внесені до реєстру поширення інформації». 

Дуров додав, що тепер, якщо Telegram дійсно буде заблокований на території Росії, це станеться «аж ніяк не тому, що ми відмовилися надати дані про нашу компанію».

Нагадаємо, глава Роскомнадзору Олександр Жаров звернувся до адміністрації Telegram і Дурова з проханням зареєструватися як розповсюджувач інформації в Росії. У разі відмови, Роскомнадзор погрожував заблокувати месенджер Telegram у Росії.

Автор Telegram Дуров, зі свого боку, зазначив, що заява Роскомнадзору виглядає «як саботаж державних інтересів» Росії.

Після цього, 26 червня ФСБ Росії заявила, що теракт в метро Санкт-Петербурга 3 квітня був підготовлений за допомогою месенджера Telegram. У свою чергу, у Telegram оприлюднили інструкції з обходу блокування месенджера у Росії.

Творець Telegram Павло Дуров заявив, що вимога Роскомнадзору передати дані користувачів Telegram суперечить законам РФ.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram