Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Юрій Гримчак, якого затримали на хабарі, міг залучити заступника голови Генеральної прокуратури України для впливу на рішення Верховного суду.

Про це повідомляє прессслужба НАБУ.

Як повідомляється, в одному з епізодів Гримчак для прийняття необхідного судового рішення повинен був звернутися до заступника Генерального прокурора, щоб остання вплинула на голову цивільного Касаційного суду у складі Верховного суд, який, у свою чергу, може вплинути на суддів цього ж суду.

Фото:

НАБУ

Крім того, у НАБУ повідомили, що Гримчак разом із «помічником» Ігорем Овдієнком обіцяли допомогти фірмі отримати дозвіл на будівельні роботи у Києві. За це фірма мала заплатити 450 тисяч доларів, а чиновник та його соратник нібито обіцяли вплинути на Міністерства культури та юстиції, Київську міську державну адміністрацію та Український державний інститут культурної спадщини.

Фото:

НАБУ

Раніше повідомлялось, що Гримчака затримали у кримінальному провадженні, яке стосується нападу на колишню народну депутатку Тетяну Чорновол під час подій Революції Гідності.

Нагадаємо:

  • 14 серпня в будинку заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій України Юрія Гримчака пройшли обшуки.
  • Самого Гримчака і його «помічника» затримали за підозрою у вимаганні 1,1 млн доларів хабаря. За версією слідства, чоловіки попалися «на гарячому» під час одержання частини коштів у розмірі 480 тисяч доларів.
  • За словами генпрокурора Юрія Луценка, вони вимагали гроші за вплив на рішення судів і чиновників Мінкультури для ухвалення замовних рішень щодо будівництва.
  • Дружина Гримчака Юлія вважає кримінальне провадження політичним замовленням. Вона також уточнила, що другий затриманий — її брат Ігор Овдієнко.Адвокат Овдієнка заявив, що у його підзахисного цукровий діабет і II група інвалідності.

Юрій Гримчак — народний депутат України 6-го скликання. Від створення Міністерства тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб був радником, а згодом і заступником міністра з тимчасово окупованих територій.

Поділитись: