Світ

Затримання українців у Грузії: обрання запобіжного заходу відбудеться 4 грудня — журналіст

Громадське
Світ/Затримання українців у Грузії: обрання запобіжного заходу відбудеться 4 грудня — журналіст
Зберегти
Вигляд
Наразі усі затримані у Грузії українці перебувають у камері попереднього утримання, суд щодо запобіжних заходів для них може відбутись 4 грудня. Про це в ефірі Громадського повідомив Дмитро Аваліані, редактор видання Jam News.

«Зараз вони перебувають у камері попереднього ув’язнення, у будівлі Головного управління поліції Тбілісі, вони очікують суду щодо запобіжного заходу, який відбудеться завтра», — сказав Аваліані.

«Поки що їх звинувачують у незаконному придбанні та зберіганні зброєю, хоча МВС Грузії натякає, навіть не натякає, а каже, що вивчається зв’язок цих людей із політичними процесами, які відбуваються у Грузії», додав журналіст.

За його словами, офіційної реакції влади Грузії не було. Водночас була реакції з боку деяких представників правлячої партії. Вони заявляють, що громадяни України нібито пов’язані з екс-президентом Грузії Міхеілом Саакашвілі і хотіли влаштували у країні заворушення.

Також він додав, що у Грузії затримання українців було однією з найважливіших тем у ЗМІ у понеділок, 3 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Туристи чи диверсанти? Що відомо про затриманих у Грузії українців

Нагадаємо, що 2 грудня у Тбілісі затримали 6 українців та 1 грузина. Радник президента Юрій Бірюков заявив, що серед затриманих був народний депутат Семен Семенченко. Сам депутат спростував, що був серед затриманих. Як повідомили грузинські ЗМІ, українців могли підозрювати в нібито підготовці диверсій під час протестів.

Згодом депутат Семен Семенченко назвав імена громадян України, затриманих у Грузії за підозрою в незаконному зберіганні зброї.

У неділю 2 грудня у Тбілісі кілька тисяч людей вийшли на мітинг опозиції, яка відмовилася визнавати результати другого туру виборів президента. Кандидат від опозиційної партії «Єдиний національний рух» Грігол Вашадзе заявив, що вимогою учасників мітингу є дострокові парламентські вибори. Опозицію у Грузії очолює Вашадзе та екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі.

На противагу цьому мітингу на вулиці також вийшли його противники, які виступили за чинну владу та новообрану президентку.

28 листопада у Грузії відбулися вибори президента, які вперше в історії країни виграла жінка. Так новою президенткою країни стала підтримувана керівною партією Саломе Зурабішвілі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вибори в Грузії як неформальна боротьба Саакашвілі та проросійського олігарха Іванішвілі. Переміг другий

Пов`язані новини