УКРАЇНА

Затримання українського журналіста Шаройка: Україна вислала білоруського дипломата

21 листопада, 2017 13:18
УКРАЇНА/Затримання українського журналіста Шаройка: Україна вислала білоруського дипломата
Зберегти
Вигляд
Україна вислала білоруського дипломата у відповідь на оголошення Білоруссю персоною нон грата радника посольства України в Мінську Ігоря Скворцова

Україна вислала білоруського дипломата у відповідь на оголошення Білоруссю персоною нон грата радника посольства України в Мінську Ігоря Скворцова.

Про це повідомила речниця Міністерства закордонних справ України Мар’яна Беца, передає «Інтерфакс-Україна».

«У зв’язку з тим, що білоруська сторона оголосила персоною нон грата й вислала українського дипломата, Україна, керуючись принципом взаємності, також вислала білоруського дипломата з країни», — сказала Беца.

Заразом вона не уточнила ні прізвища дипломата, ні його посаду.

17 листопада очільник НСТУ Зураб Аласанія повідомив про  затримання  кореспондента «UA: Українське Радіо» Павла Шаройка в Білорусі за підозрою в «шпигунстві». Згодом виявилося, що Шаройка затримали ще 25 жовтня. 

Україна направила ноту Білорусі через затримання журналіста. Також Шаройка відвідав консул.

20 листопада в КДБ Білорусі заявили, що затримали українського журналіста Павла Шаройка через нібито шпигунство. У країні також заявили, що Шаройко нібито визнав, що є «співробітником військової розвідки під прикриттям і має військове звання полковника». 

Також радника посольства України в Мінську Ігора Скворцова через справу Шаройка оголосили персоною нон грата в Білорусі.

ЧИТАЙТЕ: Посол України в Мінську: Не вірю, що Шаройко міг завдати шкоди Білорусі.

Пов`язані новини