Життя

Затримання журналістів у М'янмі: обвинувачення підготували вже після арешту — Reuters

24 січня, 2018 15:58
Життя/Затримання журналістів у М'янмі: обвинувачення підготували вже після арешту — Reuters
Зберегти
Вигляд
У М'янмі триває суд над двома арештованими журналістами агентства Reuters, які висвітлювали переслідування мусульман рохінджа у країні.

У М'янмі триває суд над двома арештованими журналістами агентства Reuters, які висвітлювали переслідування мусульман рохінджа у країні.

Як повідомляє Reuters, поліція М'янми підготувала запит на дозвіл порушити справу проти журналістів лише через годину після їхнього арешту.

Таким чином, зазначає видання, співробітників ЗМІ затримували у момент, коли офіційно не було сформоване обвинувачення.

М'янмарці 31-річний Ва Лон та 27-річний Кайав Со О були затримані у грудні минулого року нібито через порушення закону про державну таємницю.

Правоохоронці звинувачують їх у тому, що вони незаконно отримали секретні військові документи, які стосуються операції проти мусульман рохінджа.

Журналістами Reuters за законодавством М'янми загрожує 14 років ув'язнення.

Конфлікт місцевого населення з мусульманами-рохінджа триває понад 100 років, але останнім часом він посилився.

Нагадаємо, 25 серпня озброєні бойовики напали на блокпости правоохоронців, після цього військові розгорнули операцію у відповідь.

За даними ООН, загинули понад 400 людей. Ще 70 тисяч мусульман-рохінджа були вимушені втекти до Бангладеш. Міжнародні організації призупинили надання гуманітарної допомоги через збройний конфлікт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Астрологи, ісламісти та китайці: приховані пружини геноциду в М’янмі.

Пов`язані новини