Світ

Затриманих у Нідерландах російських шпигунів вважають причетними до кібератаки на Антидопінгове агентство

15 вересня, 2018 21:18
Світ/Затриманих у Нідерландах російських шпигунів вважають причетними до кібератаки на Антидопінгове агентство
Зберегти
Вигляд
Двох росіян, яких затримали у Нідерландах за шпигунство та спробу потрапити до хімічної лабораторії, підозрюють у справі про хакерську атаку на Всесвітнє антидопінгове агентство.

Двох росіян, яких затримали у Нідерландах за шпигунство та спробу потрапити до хімічної лабораторії, підозрюють у справі про хакерську атаку на Всесвітнє антидопінгове агентство.

Про це повідомляє Reuters.

У Генеральній прокуратурі Швейцарії підтвердили, що у справі про кібератаку фігурують ті ж двоє осіб, яких затримали за шпигунство та спробу проникнути у лабораторію Організації з заборони хімічної зброї.

Посольство Росії у Швейцарії пов’язало ці повідомлення з рекомендацією антидопінгового агентства відновити у правах Росію після допінгового скандалу.

«Важко відійти від почуття, що чергова казка про нібито атакуючих ВАДА (Всесвітнє антидопінгове агентство) «російських хакерів» знадобилася саме в цей момент», — заявили в РФ.

Напередодні голландські медіа повідомили, що в Нідерландах навесні 2018 року затримали двох російських шпигунів, які прямували до лабораторії у місті Шпіц — установи Організації з заборони хімічної зброї, яка в тому числі розслідує отруєння екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля. За інформацією джерел медіа, затримані шпигуни мали з собою обладнання для проникнення в комп’ютерну мережу лабораторії.

Раніше Всесвітнє антидопінгове агентство підтвердило участь спортсменів Росії у державних допінг-програмах.

5 грудня 2017 російську збірну відсторонили від участі у Олімпійських іграх 2018 року у Південній Кореї.

Глава дисциплінарної комісії Міжнародного олімпійського комітету Самуель Шмід заявляв, що російські спецслужби намагалися стежити за роботою комісії, яка розслідувала справу вживання допінгу російськими спортсменами.

Пов`язані новини